fbpx

Partneři sekce

Jak získat včas dřevo na zimu? Pořiďte si vlastní techniku0

Dodací lhůty dřeva na zimu jsou často příliš dlouhé. Firmy, které dřevo kácí, dovážejí a zpracovávají, mají spoustu práce. Proto i dodací termíny nemusí být okamžité a podle vašich představ. Pokud si ale sami pořídíte lesní techniku a koupené dřevo si svezete sami, může se celý proces výrazně zrychlit.

Když nechcete čekat…

Každý, kdo vlastní chatu či chalupu nebo rodinný domek, v němž topí kamny na dřevo, má už zkraje podzimu spoustu starostí. Musí si koupit dřevo na zimu, aby v chladném ročním období netrpěl. Zdá se, že je to úplně jednoduché. Zavoláte dodavateli, objednáte a pak za pár dní vám auto s vyvážečkou nebo rovnou s hydraulickou rukou složí na dvorku či na zahradě kulatinu, kterou si sami nařežete, nebo rovnou polena. Jenže právě díky tomu, že dodavatelé jsou hodně vytížení, může se vám stát, že budete na dřevo čekat třeba i několik týdnů. Nezbývá vám nic jiného, protože když zavoláte jinému dodavateli, bude na tom zhruba stejně.

Zařízení na zpracování a odvoz si zajistíte sami

Šance, jak dodávku dřeva zrychlit je ale ve vašich rukou. Co si pořídit vyvážečku dřeva sami a zajistit si tak včasný odvoz a zpracování dřeva? Námitka, že je to příliš drahé, je bezpředmětná. Z dlouhodobého hlediska se vám tato investice vyplatí a náklady se vám vrátí. Navíc můžete potom službu svezení dřeva nabídnout i sousedům. Není problém si výbavu koupit, ta se navíc dá zapojit za čtyřkolku nebo malotraktor. Pokud máte větší pozemek, který obhospodařujete, většinou se bez čtyřkolky či malotraktoru neobejdete. Pak je velmi snadné svézt si dřevo sami. Nemusíte na nic čekat, navíc vás všechno vyjde o dost levněji, než pokud si najímáte firmu. Můžete si pořídit veškerou firemní lesní techniku včetně kácecí hlavice nebo lesních vyvážecích vleků a být tak naprosto samostatní a nezávislí na externím dodavateli služby. Z dlouhodobého pohledu je to správný krok.

Autor: Komerční sdělení