fbpx

Jak vyměnit radiátor snadno a rychle v pěti krocích0

Nové deskové radiátory nevyžadují vysokou investici a jsou efektivnější než starší článkové radiátory. Výměna radiátoru je poměrně jednoduchá, zručnější kutilové to bez problémů zvládnou sami.

Foto_ Korado

„Moderní tělesa obsahují díky své konstrukci menší množství vody a dokáží tak pružněji reagovat na změny teplot v místnosti. Nedochází tak k jejímu zbytečnému přetápění a tedy ani k plýtvání drahou energií. Navíc mají elegantní design a volitelné barevné provedení, takže ladí se vzhledem celé místnosti,“ shrnuje Martin Preclík, produktový specialista společnosti KORADO, který nás provedl základními kroky při výměně radiátorů.

Výměna starého radiátoru v pěti krocích. Jak na ni?

  1. „Nejdříve je třeba vypustit vodu, a to buď z celé otopné soustavy, nebo jen ze stoupačky, což bude jednodušší zejména v panelových domech. Pokud vám tento krok soused nepovolí, existuje pro tyto případy speciální zamrazovací soustava. Ta vám umožní výměnu radiátoru bez nutnosti vypouštět vodu z otopného systému,“ říká Preclík. Na trhu najdete i tělesa přímo určená k rekonstrukcím.
  2. Jakmile máte vodu vypuštěnou nebo zamraženou, můžete přistoupit k demontáži starého kusu. Začnete tím, že odšroubujete připojení na rozvod. Poté radiátor sejmete ze zdi. V dalším kroku odstraníte původní ocelové závěsy.
  3. Odkrytou stěnu je vhodné zatmelit či zasádrovat do roviny a zároveň vymalovat. Přece jen máte ideální podmínky, jak se dostat pohodlně za radiátor, toho je dobré využít.
  4. Pak následuje samotná montáž nového radiátoru, která spočívá v umístění nosných prvků radiátoru na zeď a následně jeho opětovné připojení k otopnému systému prostřednictvím původních rozvodů.
  5. Na závěr nový radiátor napustíme vodou a řádně odvzdušníme.

Montáž těles RADIK je snadná a rychlá, pokud si ale nejste jistí, obraťte se na odborníka.

Reklama

Autor: Redakční sdělení