fbpx

Jak vydat dluhopisy a získat finance do firmy0

Chybí vám prostředky na rozvoj podnikání? Řešením může být emise dluhopisů. Ukážeme vám, jak na to. 

Zejména menší společnosti často bojují s nedostatkem prostředků, které by mohly investovat do svého rozvoje. Při žádosti o podnikatelský úvěr navíc často narážejí na obtíže při jeho získání nebo dosáhnou pouze na část potřebných finančních prostředků. Banka není jediné řešení. Vysvětlíme vám ve stručnosti, jak vydat dluhopisy, a tím získat půjčku přímo od investorů: 

Šťastná sedmička, aneb jak vydat dluhopisy v sedmi krocích 

  1. Cíle a potřeby: Před vydáním dluhopisů si jasně stanovte své cíle a potřeby. Jedná se zejména o cílovou částku, časový horizont, návratnost a využití získaných prostředků. 
  2. Legislativa: Důkladně se seznamte s právními předpisy týkajícími se vydávání dluhopisů. Zjistěte, zda musíte splnit určité požadavky stanovené státem, regulačními orgány nebo burzami, na kterých budete dluhopisy obchodovat.
  3. Typ dluhopisu: Existuje široká škála dluhopisů. Vyberte správný typ dluhopisu, který odpovídá vašim požadavkům a potřebám, ale také investorům, na které budete jejich prodejem cílit. 
  4. Podmínky a úroky: Zohledněte všechny faktory jako je např. délka splatnosti, úroková sazba a platební podmínky. Nastavte atraktivní podmínky, které přilákají investory, ale zároveň budou odpovídat vašim finančním možnostem.
  5. Rating: Rating = hodnocení finanční stability a schopnosti splácet dluhy. Pokud se vám podaří získat vysoké hodnocení od nezávislé ratingové agentury, může se vám otevřít snadnější přístup k finančním trhům. Pro získání ratingu budete muset poskytnout informace o finančních výsledcích vaší společnosti a další relevantní dokumenty.
  6. Marketing a prodej: Vydáním dluhopisů to nekončí. Je potřeba efektivně propagovat nabídku investorům pomocí podrobného prospektu, který musí obsahovat všechny důležité informace o vaší společnosti a výhodách pro potenciální investory.
  7. Splácení dluhopisů: Stanovte si jasný plán pro splácení dluhů včetně úroků. Musíte si být jistí, že zvládnete splácet dluhopisy podle dohodnutých podmínek a dostát tak závazkům vůči svým investorům.

Nevíte, jak vydat firemní dluhopisy? Pomůže Dluhopisomat

Pokud uvažujete o vydání firemních dluhopisů, ale odrazuje vás neznalost všech souvislostí, rádi vám pomůžeme. Vydání dluhopisů je poměrně náročný proces, ale s týmem odborníků z Dluhopisomatu to zvládnete. Zajistíme kompletní servis včetně právního poradenství od naší partnerské advokátní kanceláře. Navíc se postaráme o dostatečnou reklamu, inzerci a distribuci dluhopisů.

Autor: Komerční sdělení