fbpx

Jak vybrat oblečení na práci venku0

Každý, kdo pracuje pravidelně venku, ví, jak může být počasí nevyzpytatelné. To platí zvláště na jaře, kdy jednu chvíli svítí sluníčko a hned na to začne foukat studený vítr, pršet nebo dokonce sněžit. Je tudíž nutné se patřičně vybavit, aby vás při práci nic nepřekvapilo. Bez kvalitního oblečení, které vás ochrání před chladem, mokrem a větrem, byste v proměnlivém počasí příliš dlouho nevydrželi.

Zateplená pracovní obuv

Typ bot se pochopitelně odvíjí od toho, jakou práci ve venkovním prostředí vykonáváte.

Některé profese totiž vyžadují, aby byla obuv opatřena speciálními bezpečnostními prvky. Pokud se budete pohybovat ve vlhkém prostředí, oceníte dobře padnoucí holínky. V každém případě však do chladnějšího počasí vybírejte spíše vyšší kotníkové boty, které disponují hřejivou podšívkou a nepromokavým svrchním materiálem.

Myslete na kvalitní montérky

Při práci venku symbolizují jednu z nejdůležitějších věcí kvalitní montérky. Ty se ve většině případů vyrábí z kombinace polyesteru a bavlny. Skvělou variantou jsou například montérky Androl. Pracovní kalhoty bývají poměrně tlusté. Pokud však plánujete být venku několik hodin, můžete je navíc doplnit ještě termolegínami. Zároveň si můžete vybrat z různých variant montérek, jako jsou kalhoty do pasu, s laclem nebo celé kombinézy.

Montérky symbolizují jednu ze součástí procesu, abyste si kompletně vybavili domácí dílnu. V mnoha situacích vám totiž rozhodně přijdou vhod a vyplatí se je proto mít doma.

Vrstvení oblečení je základ

Pokud budete venku opravdu dlouho a bojíte se prochladnutí, nezapomeňte vhodně vrstvit oblečení. Už jsme naznačili, že pod montérky si můžete obléct funkční legíny. Stejně tak přitom můžete sáhnout po termotričku, které vás udrží v teple i v mrazivém počasí. Dále si oblékněte také hřejivou mikinu a zimní bundu. Pamatujte i na hřejivé a tlusté ponožky, ideálně z nějakého přírodního materiálu. Skvělou volbou jsou například vlněné ponožky, které dokáží zahřát mnohem více než kousky ze syntetického materiálu.

Nezapomeňte na čepici a rukavice

Oblékli jste si vše potřebné a chystáte se vyrazit? Kufřík s nářadím včetně nejlepší aku vrtačky čeká na stole? V tom případě už zbývá jen popadnout rukavice a čepici.

Věděli jste, že vůbec největší množství tělesného tepla uniká přes pokožku hlavy? Z toho důvodu je vhodné nosit pokrývky hlavy, které tomuto efektu zabrání. V ideálním případě přitom opět sáhněte po čepici ze stoprocentní vlny nebo kašmíru. Tenčí čepici si ostatně můžete vzít i v případě, kdy se při práci neobejdete bez ochranné helmy.

Spolu s čepicí nezapomeňte ani na rukavice. Volte ideálně prstové, ve kterých se vám bude stále dobře pracovat. .

Autor: Komerční sdělení