fbpx

Jak vybrat obalové materiály pro úspěšný internetový prodej0

Máte vlastní internetový obchod, nebo si jen občas přivyděláváte prodejem přes nejrůznější bazary? V obou případech se vám bude hodit ten správný obalový materiál. V článku najdete tipy, podle čeho vybírat a jak balit co možná nejvíce efektivně.

Univerzální bublinková obálka

Při posílání dopisu nezáleží na tom, jestli jde o klasickou nebo bublinkovou obálku. Cena je totiž stejná až do zhruba 5 centimetrů šířky zásilky. Bublinková obálka se tak hodí na posílání drobných předmětů, protože nabídne mnohem větší ochranu v porovnání s obyčejnou papírovou variantou.

Pevná krabice

Nejlepší kvality zabalení a bezpečnosti dosáhnete ve chvíli, kdy vhodně použijete papírové krabice. Ty jsou vyráběny z pevnějšího kartonu, takže poskytnou dostatečně pevnou ochranu pro vnitřní obsah zásilky. Pokud posíláte více druhů zboží, určitě se vám bude hodit několik různých velikostí krabic. Čím vhodnější rozměr totiž použijete, tím méně budete potřebovat další výplňový materiál. Tento nepatrný rozdíl znamená velkou úsporu hlavně u většího objemu zásilek.

Dostatek výplně

Když budete vybírat obalové materiály, určitě nezapomeňte na dostatek výplňového materiálu. Ten umožní důkladné zafixování zásilky, což sníží riziko poškození a rozbití. Kromě klasických variant existují i více ekologické možnosti pro balení, jako jsou například kartonová drť a mačkaný fixační papír.

Sáčky a další pomůcky

Při prodeji většího množství drobných věcí a pro nejrůznější balení i pro přímý prodej se výborně hodí zip sáčky. Díky praktickému uzavírání se obsah sáčku nikam nerozuteče, takže zůstane zachován styl zabalení krabice, případně si usnadníte manipulaci. Kromě toho jistě oceníte i pevné lepicí pásky, nejrůznější tašky, fólie a podobné. Velkou výhodou je fakt, že veškeré obalové materiály pohodlně nakoupíte na internetovém obchodě.

Autor: Komerční sdělení