fbpx

Jak vybrat klimatizaci do bytu0

Klimatizace v bytě je způsob, jak vyřešit problém vnitřního vytápění v letních vedrech. Díky klimatizaci do bytu rychle a efektivně ochladíte místnost. Až donedávna byly klimatizace instalovány v restauracích, kancelářských budovách a obchodech. Dnes je situace jiná a klimatizace bytů je stále populárnější. Přečtěte si našeho průvodce a zjistěte, jak vybrat klimatizaci pro bydlení.

Jaký typ klimatizace si vybrat?

Na trhu najdete tyto typy: přenosná klimatizace (monoblok, kompaktní), split klimatizace, multisplitové klimatizace.

Mobilní klimatizace

Nejjednodušším a nejpraktičtějším řešením je mobilní klimatizace do bytu. Jak název napovídá, zařízení lze přesouvat z místa na místo a používat k chlazení vzduchu v jakékoli místnosti. Je však třeba zdůraznit, že přenosná klimatizace je hlasitější a méně účinná ve srovnání s jinými typy zařízení. Mobilní klimatizace navíc vyžaduje připojení harmonikového potrubí (průměr 12-15 cm), které odvádí teplý vzduch ven. Nejčastěji je potrubí vedeno ven z budovy otevřeným oknem. Na trhu jsou k dispozici speciální těsnění, která zabraňují proudění teplého vzduchu do interiéru. Mobilní klimatizace dosahují výkonu v rozmezí 2–4 kW.

Klasická stacionární klimatizace

Dělená klimatizace se skládá z venkovní jednotky, která je instalována mimo budovu, a vnitřní jednotky, která je instalována uvnitř. Jednotky jsou propojeny řídicím systémem a freonovým kabelem, který umožňuje přepravu chladiva a jeho kondenzátu. Interní jsou k dispozici v několika verzích: stěna, strop, kazeta, kanál a stojan. Tento typ klimatizace pro byt je ziskový, když budeme v létě chladit místnost. Díky umístění hlučných kompresorů a ventilátorů mimo budovu (ve venkovní jednotce) není v místnosti slyšet žádný hluk související s jejich provozem. Při nákupu dělené klimatizace se postarejme o klid našich sousedů výběrem nejtiššího možného zařízení.

Autor: Komerční sdělení