fbpx

Jak vybavit interiér s ohledem na životní prostředí?0

Při nákupu vybavení do interiéru se především zaměřujeme na praktické a estetické hledisko. Měli bychom ovšem pamatovat i na životní prostředí. Oproti zažitým představám se při tom ani nemusíte nijak omezovat!

Mnozí lidé si myslí, že pokud budou nakupovat s ohledem na životní prostředí, budou se muset mnohého vzdát. Tak tomu ale být nemusí. Na následujících řádcích uvedeme některé ekologicky šetrné výrobky, které navíc přinášejí i další znatelná pozitiva.

Dřevěné podlahy a obklady

V rámci domácnosti se spotřebuje mnoho materiálu na podlahu a případně také na obklady. A takové dřevo je materiálem, který lze snadno recyklovat. Právě dřevěné podlahy a obklady jsou tedy výtečnou volbou a ihned dodejme, že zároveň vydrží až 100 let! Kupříkladu PVC je na tom znatelně hůře – víceméně se recyklovat nedá a jeho životnost se pohybuje okolo 15 let. Dřevěná podlaha a obklady navíc vytvoří v interiéru jedinečnou atmosféru!

Krby

Ty jsou sice trendem již delší dobu, v posledních letech si ovšem můžete pořídit i mnohé speciální varianty (viz přehled krbů). Z hlediska šetrnosti k životnímu prostředí vynikají tzv. bio krby neboli krby na biolíh, což je ekologicky šetrné palivo, jež je vyrobené z obnovitelných zdrojů. Takový krb navíc neprodukuje saze, zápach ani škodlivé látky a je vizuálně zajímavý!

Vana, nebo sprchový kout?

Obecně se vžila představa, že při používání vany dochází k vyšší spotřebě vody. Jenže záleží na tom, jak dlouho se sprchujete a kolik vody spotřebujete při koupeli. Voda ze sprchového koutu zároveň odteče, zatímco vodu z napuštěné vany lze dále využít, např. při splachování WC, a tím navíc ušetřit peníze. Vany i sprchové kouty na tom tedy nebudou zásadně rozdílně.

Tip na závěr: dřevěné podlahy a obklady, bio krby i vany či sprchové kouty seženete výhodně v e-shopu Leroymerlin.cz.

Autor: Komerční sdělení