fbpx

Jak ušetřit desítky tisíc? Izolujte na splátky!0

Až 30 % nákladů na vytápění rodinného domku totiž můžeme ušetřit, jestliže dokonale zateplíme strop obytných prostor, tedy podlahu na půdě domu, systémem MAGMARELAX®. Ve spolupráci s Komerční bankou nabízí společnost IP IZOLACE POLNÁ velmi elegantní řešení investice – program Izolace na splátky.

Žijeme jen jednou. Tak proč si neužít bydlení na úrovni? Nemusíme hned uvažovat o stavbě nového domu. Výrazně zvýšit úroveň stávajícího bydlení můžeme často díky rekonstrukci. Náklady nemusí být extrémně vysoké, máme-li na zřeteli efekt investice. Investovat do zvýšení komfortu bydlení se vyplatí, zejména když s pohodlím zároveň přijde úspora.

„Izolace na splátky je bankovní produkt s výhodnými podmínkami.“

Reklama

Této podmínce odpovídá kvalitní zateplení. Naši úvahu začneme možnostmi financování.

Nejlevnější možností je spoření

Plánujeme-li menší rekonstrukci, je spoření nejvýhodnější. Cena rekonstrukce je konečná, bez navýšení o úrok z úvěru ani další poplatky. Naopak, během spoření je k naspořené částce připisován úrok, i když je dnes spíše symbolický. Kolem 2 % lze dosáhnout jen na spořících účtech, kde jsou prostředky během spoření umrtveny. Velkou nevýhodou je, že stavební úpravy není možno provést ihned, nejprve je třeba naspořit. A po dobu spoření si nemůžete vychutnat novou kvalitu bydlení, ani spořit provozní náklady.

Příklad. Kdybychom plánovali investici za 80 000 korun a dávali si stranou měsíčně 6,5 tisíce na spořící účet 1,75 %, našetřili bychom na rekonstrukci až za rok. Při měsíční úložce 3300 korun za dva roky. To už může rodinný rozpočet dosti silně ovlivnit.

Úvěr má své výhody

Obvykle uvažujeme o hypotečním úvěru. Ten však má smysl až při částkách nad 300 tisíc. To proto, že má vysoké počáteční náklady na schválení úvěru a nemalé prostředky během dlouhé doby splácení stojí správa hypotéčního účtu. Úrokové sazby jsou však v této chvíli výhodné. Můžete pořídit hypotéční úvěr již za 3,6 % až 3,8 %.

O úvěru ze stavebního spoření uvažujeme v případě, že máme u stavební spořitelny naspořeno aspoň 40 % z cílové částky. Pak můžeme čerpat meziúvěr. I když je kvůli úsporným opatřením vlády stále stavební spoření stále méně výhodné, pořád ještě se vyplatí. Úrok u úvěru ze stavebního spoření se v současné době pohybuje mezi 4,5 až 5,5 %. Stejně jako u hypoték splátky zatíží náš rozpočet na poměrně dlouhou dobu.

Nejméně výhodné jsou spotřebitelské úvěry. U nejlevnějších z nich dosahují úroky 7 % až 12 %. Obecně je vždy dobré předem si ověřit úrokové sazby, zjistit vstupní poplatky, poplatky za správu úvěru i podmínky umoření. Pozor na „rychlé půjčky“, pochybných nebankovních společností. Jsou nejen drahé, ale snadno vás připraví třeba o celý dům.

Nejlepším řešením je izolace na splátky

To je pěkně „vychytaná“ možnost. Až 30 %  nákladů na vytápění rodinného domku totiž můžeme ušetřit, jestliže dokonale zateplíme strop obytných prostor, tedy podlahu na půdě domu, systémem MAGMARELAX®. Zateplením totiž zabráníme úniku tepla z obytného prostoru směrem vzhůru. Tudy bez užitku uteče třetina tepla z bytu.

Ale jak je to s těmi splátkami? Ve spolupráci s Komerční bankou nabízí společnost IP IZOLACE POLNÁ velmi elegantní řešení investice – program Izolace na splátky. Vůbec nezatíží rodinný rozpočet a zateplení můžeme realizovat ihned. Nevěříte?

Využijte Izolaci na splátky a splácejte z úspor na topení! Postup je úplně jednoduchý. Vyplníte nezávaznou poptávku a technik firmy přijede na prohlídku objektu. Navrhne výšku izolace a postup prací, spočítá cenu za celé zateplení stropu. Pokud projevíte zájem o Izolaci na splátky, navrhne variantu splácení. Právě v tom tkví ta „vychytávka“. Splátka totiž bude ve výši vypočtených úspor za topení. Splácíte sice úvěr, ale současně platíte o stejnou částku méně za topení. Výhodou tedy je, že ihned izolujete a přitom nezatížíte rodinný rozpočet vyšším výdajem. To má další výhodu. Uvolníte si ruce pro jiné investice do bydlení – buď dále spoříte nebo si vezmete jiný úvěr.

Izolace na splátky je bankovní produkt s výhodnými podmínkami, za jehož vyřízení nezaplatíte vůbec nic. K vyřízení postačí jen dva doklady. Vše za vás vyřídí firma přímo u vás doma, nemusíte chodit do banky.

Náklady na zateplení rodinného domu foukanou minerální izolaci MAGMARELAX® se vejdou zpravidla do padesáti tisíc korun. Návratnost je velmi rychlá. Nepřekročí 4,5 roku, i kdyby v té době nedošlo ke zvyšování cen energií. A pak už jen spoříte.

Víte o jiné možnosti, jak si zaručeně přilepšit o 10 000 ročně?

Nechte si svůj dům prohlédnout odborníkem do konce července 2012 a máte od nás slevu 15 % a ke každé konzultaci flash disk (4GB) zdarma jako dárek.

Bližší informace na www.ippolna.cz nebo na telefonní lince 800 100 533.

Autor: Redakce Nazeleno.cz