fbpx

Jak správně vybrat kvalitní a šetrnou pračku?0

Pračky nám usnadňují život již poměrně dlouho. V současné době navíc tito „pomocníci“ v domácnosti existují v mnoha variantách. Jakého z nich tedy zvolit, abyste byli maximálně spokojeni?

Před nákupem nové pračky je nutné dbát hned na několik poměrně dost důležitých aspektů. Když totiž zvolíte správně, usnadníte si nejen proces praní, ale můžete zároveň ušetřit nemalé finanční částky a být rovněž ohleduplní k životnímu prostředí. Na jaké faktory se proto zaměřit?

Typ plnění

V prvé řadě se je nutné rozhodnout, zda investovat do pračky s předním plněním, které se hodí spíše do větších koupelen, nebo do pračky s horním plněním. Ty pohodlně využijete i v menších místnostech, takže se na prostor nemusíte ohlížet.

Velikost pračky

Další důležité hledisko. Obecně platí, že pro jednoho člověka postačí pračka s kapacitou do 6 kg, pro větší rodinu by pak měla mít kapacitu nad 9 kg. Pro středně velké rodiny (2 až 4 osoby) je tedy nejvhodnější kapacita pračky někde mezi 6 a 9 kg.

Sušení prádla

Samozřejmě že využití může nalézt i sušička prádla, jež je neustále populárnějším pomocníkem v domácnosti. Přináší totiž ten pravý komfort a šetří čas. Nebudete už muset tedy prádlo sušit a navíc ani tak často žehlit.

Energetická třída

Tento aspekt rovněž nelze podceňovat. Pořídíte-li si totiž kvalitní a úspornou pračku s označením „A“, neprojeví se to pouze na účinnosti praní, ale také na spotřebě vody i elektrické energie. Budete tak šetřit peníze i životní prostředí!

Pořizovací cena

Ať už se rozhodnete pro pračku s předním plněním nebo horním plněním, případně pro sušičku prádla, vždy platí, že lze mnohdy ušetřit již při samotném nákupu. Kupříkladu v e-shopu Expert.cz naleznete pestrý sortiment výrobků i dobré ceny.

Autor: Komerční sdělení