fbpx

Jak správně třídit papírový odpad1

Věděli jste, že papír je možné recyklovat až sedmkrát? Aby se to však stalo realitou, je potřeba papír správně třídit. Co všechno tedy patří do modrého kontejneru a co byste do něj naopak vkládat rozhodně neměli?

Třídění a následná recyklace papírových obalů a materiálů pomáhá při výrobě nových produktů šetřit primární suroviny. V tomto případě stromy. Díky správnému a důslednému třídění papíru lze ušetřit až 2,2 milionů stromů ročně.

Naštěstí už není v některých denních činnostech tolik papíru potřeba. Novinky si většina z nás přečte na internetu a ani fotografií se netiskne tolik jako ještě před lety. Přestože jsou papírové knihy stále oblíbenější než ty elektronické, spousta lidí už nedá dopustit na čtečku a papírové výtisky kupuje pouze výjimečně.

Co do modrého kontejneru nepatří?

Do sběrné nádoby na papír však nepatří vše. Některé odpady dokonce mohou v nejhorším případě celý obsah kontejneru znehodnotit.

Proto byste do modrého kontejneru neměli třídit:

  • mastné či mokré papíry,
  • výrazně zašpiněné papíry (například od barvy po malování),
  • balicí papíry s povrchovou úpravou,
  • mastnou část krabice od pizzy či jiných jídel,
  • použité kuchyňské utěrky a kapesníčky,
  • křídový a voskovaný papír,
  • termopapír (účtenky).

Co do modrého kontejneru patří?

Do modrého kontejneru naopak patří i plata od vajec a ruličky od toaletního papíru. A to i přesto, že se jedná o již několikrát recyklovaný papír. Pokud se v kontejneru objeví v běžném množství, recyklační proces si s nimi poradí.

Zajímá vás více informací o papíru, jeho třídění a recyklaci?

Navštivte web Samosebou.cz. Nabízí velké množství zajímavých informací na téma třídění a zpracování odpadů, a to nejen poučnou, ale také velmi zábavnou formou. O papíru se můžete dozvědět více informací například v Příběhu papíru.

Autor: Komerční sdělení