fbpx

Jak snížit efektivně emise a ještě ušetřit peníze0

Životní prostředí se stalo v posledních letech tématem číslo jedna, a to doslova po celém světě. Přírodu máme jen jednu a to, jak se k ní chováme, se nám dříve nebo později vrátí. Mezi ty nejzásadnější problémy patří vytápění tuhými palivy. Mezinárodní energetická agentura uvedla, že tepelná čerpadla jsou nejlepší alternativou k vytápění olejem a plynem. Výběr systému Daikin Altherma je tedy skutečně zelenou investicí.

Archiv: Daikin Airconditioning Central Europe Czech Republic spol. s r.o.

Každý by měl začít nejdříve sám u sebe

Globální oteplování a změna klimatu se staly hlavním problémem a prostředí, ve kterém žijeme, se velmi rychle změnilo. Zatímco političtí vůdci svolávají mimořádná setkání a různé organizace, instituce a odborníci pořádají mezinárodní akce propagující kroky k předcházení klimatické krizi, skutečné změny jsou možné pouze tehdy, pokud každý z nás zváží svou spotřebu energie a rozhodne se snížit tak svůj dopad na životní prostředí.

Tepelná čerpadla jako nejvhodnější alternativa

Mezinárodní energetická agentura se sídlem v Paříži, která má za cíl podporovat zelenou energii, označila tepelná čerpadla jako technologii, která poskytuje nejlepší alternativu pro vytápění, a to ve srovnání s plynovými a olejovými systémy. Proč? Protože spotřebovávají méně energie a produkují výrazně nižší emise CO2. Je proto více než nutné, aby se počet instalovaných tepelných čerpadel do roku 2030 ztrojnásobil.

Daikin Altherma patří mezi zelené leadery ve vytápění

Společnosti Daikin je po mnoho let na špici ve vývoji a výrobě tepelných čerpadel. Neustálé zdokonalování energetického výkonu ve spojení s šetrnou výrobou energie ji řadí mezi ty nejlepší. Tepelné čerpadlo Daikin Altherma získává přibližně 75 % své energie pro vytápění a horkou vodu ze vzduchu, přičemž pouze 25 % pochází z elektřiny. I proto jejich nejnovější tepelná čerpadla vzduch-voda patří mezi vůbec nejúspornější dostupná řešení vytápění u nás.

Přejděte na tepelné čerpadlo už dnes

Z tohoto hlediska je přechod z konvenčního kotle na tepelné čerpadlo Daikin Altherma skutečně zelenou investicí. Nespaluje se ropa ani zemní plyn, spotřeba elektřiny je minimalizována, a dokonce může být snížena téměř na nulu díky připojení k fotovoltaickému systému. Emise CO2 jsou sníženy o 70 %. Instalace účinného, ​​ekologičtějšího a méně znečišťujícího topného systému je sice jen jednou z mnoha změn, které lidé mohou udělat pro životní prostředí, ale je to chytrý první krok k naší zelenější budoucnosti.

Autor: Komerční sdělení