fbpx

Jak si do budoucna zajistit kvalitu pitné vody, když stavíte nový dům?0

Výstavba nemovitosti je sice radostnou událostí, ale také je opředená mnohými starostmi a řešením řady problémů. Musí se z velké části přemýšlet také o tom, jak bude dům fungovat, co bude mít a jak se například zajistí kvalita vody. Pokud se totiž nepoloží kvalitní základy, poté bude velmi problematické cokoliv nového do postaveného domu zařadit či přidat. Důraz klaďte hlavně na zmiňovanou vodu, přece jen chcete pít vodu chutnou a kvalitní, nebo ne?

UV lampy pro dezinfekci i péči o vodu

Nabízí se jedno efektivní řešení, kterým je UV lampa na vodu. Technologie UV se používá na úpravu vody dlouhé roky, dokonce desítky let. Vždyť k jejímu objevení v tomto ohledu došlo už v roce 1877 (i když se do praxe přenesla až v roce 1910).

Mezi hlavní benefity tohoto řešení z e-shopu Upravvodu.cz patří především efektivní a šetrná dezinfekce bez použití chemikálií (a díky tomu je zajištěna kvalita a chutnost vody), dále také účinné ošetření tekutiny. Ve vodě běžně dřímají nevítaní hosté v podobě nejrůznějších mikroorganismů a UV lampa s nimi efektivně bojuje.

Filtry předchází zdraví škodlivé tvrdosti vody

Kromě UV lampy se vyplatí investovat také do nejrůznějších filtrů vody. Jejich používání je klíčové především proto, abyste se vyhnuli tvrdosti vody. Bohužel tvrdost vody není neobvyklým problémem, velmi často dělá vrásky lidem na jejich čele zejména pokud se jedná o dlouhodobou záležitost, nikoli dočasnou věc.

Filtry dokážou předcházet tvrdosti vody, která je zdraví škodlivá (a ostatně škodí i domácím spotřebičům, kterým se z tohoto důvodu markantně snižuje životnost). Pokud však zůstaneme u zdravotních vlivů, zmíníme, že tvrdost vody vysouší pokožku a celkově ji dráždí. Bohužel bývá důvodem vzniku ekzémů, zhoršuje hojení pleti, dokonce zhoršuje či až ničí kvalitu vlasů.

Photo by Sandy Millar on Unsplash

Autor: Komerční sdělení