fbpx

Jak se vypořádat se škůdci v domácnosti?0

Léto si většina z nás spojuje s večery u táboráku a s dovolenou u vody. Toto období ale bohužel souvisí i se zvýšeným výskytem škůdců, kteří mohou člověku způsobit velké nepříjemnosti. Poradíme vám, jakých nezvaných návštěvníků byste se letos měli nejvíce obávat a co na ně platí.

Jak už to tak v létě bývá, kam se člověk hne, tam narazí na rojící se hmyz. Pokud nechcete skončit se svědícími štípanci, měli byste se vosám, včelám a sršním raději obloukem vyhnout. Problémy však způsobí také štěnice, které si domů můžete přivézt z dovolené pod stanem, ale i z hotelu.

Co se týče hlodavců, i tady byste si měli dát raději dobrý pozor. V létě i na podzim se tito škůdci rádi stěhují do starých sklepů a stodol, ale klidně zavítají i k vám domů. Přemnožení myší, krys, potkanů ani hrabošů nikdy nepodceňujte. Pokud k němu dojde, okamžitě volejte zkušené deratizátory.

Základem je čistota

Existuje mnohem větší pravděpodobnost, že škůdci zavítají do špinavých domů a bytů, kde na hygienu nikdo nedbá. Co proti tomu můžete udělat? Pečlivě svůj příbytek uklízejte, alespoň jednou týdně vysávejte a vytírejte, potraviny skladujte v uzavíratelných dózách a nezapomínejte vynášet koš.

Na některé druhy škůdců, jako jsou komáři nebo mouchy, můžete s trochou snahy sami vyzrát. Stačí do oken a balkonových dveří nainstalovat sítě proti hmyzu a ucpat veškeré skuliny, kudy lezou dovnitř. Při jednorázovém výskytu pak mohou pomoci volně dostupné prostředky.

Kdy volat odbornou pomoc?

Některých škůdců se svépomocí rozhodně nezbavíte a měli byste svůj problém raději svěřit do rukou odborníků. Pokud máte zájem o profesionální likvidaci hlodavců či hmyzu, kontaktujte odborníky z deratizace-asd.cz, kteří mají s tímto druhem služeb dlouholeté zkušenosti a vědí, jak se jich rychle zbavit.

Ať už požádáte profesionální firmu o pomoc při hubení štěnic, krys, potkanů, vos nebo další havěti, nebudete litovat. Odborníci totiž mají k dispozici specializované přípravky, návnady a pasti, které nezvané návštěvníky rychle přilákají a efektivně zlikvidují.

Autor: Komerční sdělení