fbpx

Jak se chodí v botách z kávové sedliny?0

Originální nápad na výrobu tenisek z kávového odpadu se zrodil v hlavách mladých návrhářů z finských Helsinek. Jejich hlavním cílem bylo vyrobit kvalitní a designovou obuv z udržitelných materiálů. Svému výtvoru daly název #RENS symbolizující čistotu a eleganci.

Tenisky jsou kromě materiálu z kávového odpadu vyrobeny i z recyklovaného polyesteru (plastového odpadu). Dle slov společnosti padne na jeden pár sedlina z 21 šálků kávy a polyester z 6 plastových lahví.

„Přijde nám neuvěřitelné, kolik obrovských společnosti doslova chrlí miliony produktů, pro jejichž výrobu používají neudržitelné materiály a dělají jen velmi málo proto, aby zmírnili dopad své činnosti na životní prostředí a udržitelné zdroje,“ uvedl generální ředitel společnosti Jesse Tran.

“S Jessem tenisky milujeme, ale zároveň nás vždy zajímalo i to, odkud věci, které nosíme pochází a jak a z čeho byly vyrobeny. Měli jsme pocit, že v dnešní době tu pro naši generaci není moc možností, jak být eco-friendly, tak jsme jednu možnost vytvořili sami, říká spoluzakladatel Son Chu.

Foto: Inhabitat.com

Profilový obrázek

Autor: Bára Kocmánková