fbpx

Jak se bydlí ve Vietnamu0

Ho či Minovo město je rušná desetimilionová metropole Vietnamu. Dříve nesl jméno Saigon a dodnes se tak nazývá jedna z jeho čtvrtí. Právě ke starým domům Saigonu odkazuje krásná rezidence architektonického studia a21studio s názvem Saigon House.

Na domě, při jehož tvorbě se architekti inspirovali členitými starými vietnamskými paláci, zaujme hlavně skladba materiálů. Najdete zde betonové stěrky na podlaze, dřevo, kámen i ocel.

S designu jsou vidět i různá úsporná, ale přesto efektivní řešení. V interiéru nenajdete omítky – na cihelném zdivu je přímo malba. Zábradlí schodiště je vytvořeno z ohýbaných roxorů. Design domu také odpovídá teplému vietnamskému klimatu a asijskému životnímu stylu – pokoje jsou malé a interiér je hodně otevřen do dvora. Zeleň s domem organicky prorůstá. Koncept takového domu je do Česka asi nepřenosný, ale může sloužit třeba jako inspirace při tvorbě nákladově úsporného interiéru.

Reklama

najdete omítky – na cihelném zdivu je malta. Zábradlí schodiště je vytvořeno z ohýbaných roxorů. Design domu také odpovídá teplému vietnamskému klimatu a asijskému životnímu stylu – pokoje jsou malé a interiér je hodně otevřen do dvora. Zeleň s domem organicky prorůstá. Koncept takového domu je do Česka asi nepřenosný, ale může sloužit třeba jako inspirace při tvorbě nákladově úsporného interiéru.

Foto: Quang Tran

Autor: Johana Rottová

Externí redaktorka Nazeleno.cz, městská cyklistka, matka. Pro Nazeleno.cz píše hlavně články o bydlení a zahradě.