fbpx

Jak poznat kvalitní matraci0

Pokud bereme osmihodinový spánek jako ideální, znamená to, že jím ve svém produktivním věku trávíme třetinu života. A to už si zaslouží pozornost. Měli bychom se rozhodně snažit, aby byl náš spánek co nejkvalitnější a aby nám přinášel co nejvíce pozitivního. Základním předpokladem pro naplnění těchto cílů je potom kvalitní matrace. Jak si ale vybrat tu správnou, když se na nás nabídky matrací všech typů valí ze všech stran? Kde koupit kvalitní matraci pro zdravý spánek?

Zdroj obrázku: Curem.cz

Mnoho lidí, mnoho potřeb

Při výběru matrace je třeba si uvědomit, že neexistuje jedna dokonalá matrace, která je vhodná pro každého. Každý má určité potřeby a preference, podle kterých je nutné matraci vybírat a které definují, co pro dané člověka znamená kvalitní matrace. Na druhou stranu jsou určité vlastnosti a parametry, které by skutečně kvalitní matrace měla splňovat v každém případě.

Zdroj obrázku: fizkes / Shutterstock.com

Co se stane, pokud je matrace nekvalitní?

Ještě předtím, než si řekneme o tom, jak poznat matraci kvalitní, je na místě ujasnit si co se stane, pokud je matrace nekvalitní. Nekvalitní matrace znamená vždy nekvalitní spánek. V jeho důsledku budete ráno unavení a podráždění s bolavým celým tělem. Přes den to potom odskáče vaše produktivita i nálada. Do kvalitního vybavení ložnice se tak vyplatí investovat!

Zdroj obrázku: Curem.cz

Matrace poskytuje tělu oporu

Opravdu dobrá matrace se umí za všech okolností dokonale přizpůsobit tvaru vašeho těla a poskytnout mu oporu přesně tam, kde jí potřebuje. Současně přitom nikde netlačí a nevytváří zbytečnou zátěž na žádné místo lidského těla. Pouze taková matrace umožní tělu dokonale si odpočinout po náročném dni. To, zda daná matrace výše uvedené splní, závisí na kvalitě její vnitřní struktury. Tu může tvořit pěnový materiál, což je případ mnoha skutečně luxusních matrací Curem.

Platí také, že čím je matrace vyšší, tím lepší oporu tělu dokáže poskytnout, nemluvě o tom, že vysoká matrace mnohem déle vydrží. Dokonalé rozložení hmotnosti spáče umožňují i matrace z kvalitní viskoelastické (často se jim říká paměťové) pěny, např. matrace Curem. Přesně to je podstata i zdravotních matrací.

Další vlastnosti kvalitních matrací

Kromě toho, že špičková matrace musí tělu spícího člověka poskytovat dokonalou oporu, by měla splňovat i některá další kritéria. V dnešní době by již mělo být samozřejmostí, že matrace je hypoalergenní. Měla by být také navržena a vyrobena tak, aby komplikovala život roztočům a ulehčila jej alergikům či astmatikům.

Odpověď na otázku „jak vybrat kvalitní matraci“ je tedy snadná: taková matrace by měla splňovat všechny z uvedených vlastností. Posouzení dalších vlastností matrace jako je její vzhled nebo velikost už je čistě na vás, vašem vkusu a vašich preferencích. Vy víte nejlépe, zda potřebujete kvalitní matraci 140×200 nebo vám postačí kvalitní matrace 80×200. Vy nejlépe posoudíte, zda ta či ona matrace dobře zapadne právě do vaší postele (pozor je třeba dát zvláště na některé velmi vysoké matrace, které nejsou vhodné pro všechny postele, např. ty s nízkým čelem).

Můžete si být ale jistí, že čas a energie věnované výběru kvalitní matrace se vám bohatě vrátí v podobě krásných rán, do kterých se budete probouzet odpočatí, svěží a plní elánu.

Autor: Komerční sdělení