fbpx

Jak pečovat o své zdraví na podzim?0

Podzim je obdobím změn, které se dějí nejen v přírodě, ale i v těle. Potřebuje a chce změnu. Zjistěte, jak pečovat o své zdraví na podzim.

Zvolte vhodnou stravu

V první řadě je potřeba zajistit správné množství vitamínů a minerálů. Nejlepší je vybrat produkty, které budou stimulovat imunitní systém. Patří sem česnek, cibule, mrkev, ořechy, játra, jáhly, dýně a žloutky. Důležitá není jen zelenina a ovoce, důležitou roli na podzim a v zimě hrají i nápoje. Nejoblíbenější jsou hřejivé bylinkové čaje se zázvorem, medem nebo skořicí, které okamžitě zahřejí organismus. Pokud někdo nemá rád tak intenzivní chutě, může se rozhodnout pro tradiční černý čaj a přidat plátek citronu. Vitamin C v něm obsažený také posílí imunitní systém a donutí ho k větší práci.

Posilujte imunitu fyzickou aktivitou

Ke zvýšení imunity přispívá i veškerá fyzická aktivita. Měli byste strávit alespoň 30 minut sportem a být aktivní 3 dny v týdnu. Jaká fyzická aktivita vám pomůže posílit imunitu? Vlastně každá. Může to být plavání, jízda na kole, běh, chození do posilovny, ale i pouhé procházky. Lidé, kteří nemohou sportovat závodně, se mohou rozhodnout pro nordic walking. Vyzkoušet můžete s přáteli americký fotbal, basketbal i ragby.

I když je léto za námi, touha po letních sportech zůstane. Podzim je však jako stvořený pro kolečkové brusle a cyklistiku. S sebou si tedy vezměte výbavu, teple se oblečte a najděte cestu vhodnou pro danou aktivitu.

Vyberte si běh

Náruživí běžci vědí, že na podzim se běhání nevyplatí vzdát. Jediné, na co je potřeba pamatovat, je nákup správného sportovního oblečení. Díky tomu se dokonale přizpůsobíte venkovní atmosféře, poskytnete také ochranu před chladem a větrem a potěšení z běhu bude k nezaplacení. Odhodlání běhat po celý rok zvyšuje fyzickou kondici, otužuje tělo, takže méně často onemocníme a netrpíme výkyvy nálad. Díky nižším teplotám je cvičení venku mnohem příjemnější, protože riziko přehřátí organismu je zanedbatelné a se správným oblečením již nižší teploty nejsou problémem. Na podzim je navíc na oblíbených běžeckých trasách a chodnících i ve fitness místnostech více prostoru, což umožňuje příjemnější a klidnější trénink. Sychravé počasí láká většinou do krytých prostor bazénů i tělocvičen. Vy můžete vyzkoušet celou řadu sportů, jako například házenou. Nezapomeňte však, že i do haly potřebujete správné vybavení jako je pohodlné oblečení a také boty na házenou, které jsou přímo přizpůsobené hře v tělocvičně.

Nebojte se pohybu

Speciální cvičební úbory nejsou nutné, ale rozhodně zlepšují jejich pohodlí. V široké nabídce sportovního oblečení se však snadno ztratíte. V tomto případě není nejdůležitější módní střih, ale prodyšnost a pružnost oblečení. Je třeba si uvědomit, že nedostatek fyzické aktivity je jednou z hlavních příčin mnoha civilizačních chorob. I proto stojí za to opustit domov po práci nebo před ní, abyste se potěšili dávkou pohybu. Pravidelné cvičení pomáhá nejen zpevnit postavu, ale má také pozitivní vliv na psychickou pohodu.

Ať už se chystáte na běh, jízdu na kole nebo na volejbal, pořádně se vybavte. Volejbalové boty do haly jsou k dispozici na Sportano.cz. Nemusíte nikam chodit, vše si objednáte z pohodlí domova.

Zdroj foto 1: Freebird7977 / shutterstock.com

Zdroj foto 2: Microgen / shutterstock.com

Autor: Komerční sdělení