fbpx

Jak o víkendu zabavit děti doma i venku?0

Každý rodič ví, jak je těžké zabavit doma i venku děti bez moderních technologií. A nezáleží na tom, jestli je venku hezky nebo prší. Odtrhnout děti od telefonu nebo tabletu můžete jedině v případě, že jim vymyslíte skvělou zábavu. Podívejme se na pár tipů, jak zabavit děti každého věku bez ohledu na to, jestli žijete ve městě nebo na vsi, v bytě nebo v rodinném domě.

Postavte si tradiční bunkr

Tato hra je velmi stará, ale stále velmi dobře funguje. Až bude venku pršet, využijte na hraní vlastní domov. Lenošení v bunkru se bude líbit dětem bez rozdílu věku. Postavit si ho můžete pod jídelním stolem nebo si vybudovat bunkr v dětském pokoji. Potřebovat na to budete jen vlastní fantazii a pár běžných věcí, jako:

  • deky,
  • polštáře,
  • spacáky,
  • plážové osušky.

Zkuste s dětmi něco vyrobit ve své dílně

Žijete v domě a máte vlastní dílnu? Využijte toho naplno. Zapojte děti do práce na zahradě nebo v dílně. Anebo si s nimi něco vyrobte. Výkonné pily na dřevo dětem do ruky nedávejte, ale snadno vám mohou pomoci jinak. Například se skládáním dřeva do určitého tvaru. Anebo jim nechte menší kusy dřeva a vyrobte s nimi postavičky, šípy nebo cokoli jiného.

Slovní hry pro všechny děti

Zvolte z abecedy vždy jedno písmeno a zkuste vyzvat děti, aby našli doma všechny předměty, které na toto písmeno začínají. Stejně tak můžete nastavit budík a zkusit vymyslet co největší množství slov na určité písmeno. Zahrát si můžete také klasický slovní fotbal nebo jiné slovní hry. Nejen, že tím zabavíte děti, ale také budete podporovat jejich rozvoj.

Vydejte se prozkoumat jedinečnou přírodu

Venku je hezky, ale nemůžete dostat děti ven? Nabídněte jim něco extra. Noční lov na zvířata pomocí termokamery bude zajímat všechny děti. Noční dobrodružství se jim bude líbit a ještě je naučíte něco nového. V noci totiž nejvíce ožívá příroda, a to v lese i na vaší zahradě. Záleží jen na tom, jak daleko jste ochotní kvůli tomuto dobrodružství vyrazit.

Zdroj obrázku: Liderina / Shutterstock.com

Autor: Komerční sdělení