Nazeleno.cz – úspory energie, izolace, zdravý životní styl, biopotraviny, ekologie [logo]

DOPORUČUJEME:

Ceny Energie

Najdeme nejlevnějšího dodavatele!

Jak na snadnou údržbu bazénu? Díky naším tipům strávíte celou letošní sezónu v křišťálově čisté vodě

Horké letní dny obvykle vzbuzují ve vlastnících zahrad touhu po soukromém bazénu. Přehřáté organismy bažící po zchlazení ale často úplně opomíjejí praktickou stránku věci.

16. 05. 2018 | Komerční sdělení

Ve zkratce:

Pouhé mechanické čištění bazénů není dostatečné, protože se tím nezbavíte bakterií a dalších nežádoucích mikroorganismů. Potřebujete i bazénovou chemii. A také správný postup.

A tak si příští rok užívají majitelé bazénů sotva půlku sezony, protože neřeší jeho údržbu a voda jim rychle zezelená. Takové prostředí je pak ideální pro množení řas a bakterií (např. sinic) způsobujících nepříjemné zdravotní komplikace. Jak tomu předejít a dopřát si osvěžení v čistém bazénu po celé léto si řekneme v následujících 4 tipech.

1. Pořiďte si zastřešení bazénu

Zejména v případech, kdy bazén nepoužíváte pravidelně (máte ho třeba na chatě), nebo je v blízkosti stromů, uděláte lépe, bude-li krytý. Škodlivým řasám se navíc daří v teple, a díky stínu se tak budou méně množit. Ideální je posuvné skládací zastřešení, svou práci ale odvede i obyčejná bazénová plachta.

2. Před vstupem do bazénu se sprchujte

Na kvalitě vody poznáte celkem rychle, chodíte-li do bazénu s nohama od písku, zpocení nebo namazaní vrstvou opalovacího krému. Tyto látky totiž často reagují s chlórem ve vodě a způsobují tak zápach a reakce, které se mylně připisují právě samotnému chlóru (jako třeba pálení očí).

3. Pravidelně bazén mechanicky čistěte

Pečujte o jednotlivé části filtračního zařízení, které by v průběhu sezony mělo být zapnuté klidně i několikrát denně. Na sběr větších nečistot používejte síťku a ruční podtlakový vysavač a různé kartáče pak na čištění usazenin na dně a stěnách bazénu.

4. Používejte kvalitní bazénovou chemii

Mechanické čištění bazénů ale není dostatečné, protože se tím nezbavíte bakterií a dalších nežádoucích mikroorganismů. Potřebujete i bazénovou chemii. A také správný postup. Ten obnáší pravidelné měření pH a hladiny volného chloru ve vodě. Správná hodnota pH by měla být mezi 7,1–7,5. Množství chloru se pak má pohybovat v rozmezí 0,3–0,5 mg/l. Dodržení těchto hodnot vám zajistí právě bazénová chemie. Ta funguje buď na chlorové nebo peroxidové bázi. Důležité je zvolit si jeden typ péče a vzájemně je nemíchat. Proto je nejlepší vybrat si výrobce, který nabízí celou škálu potřebných přípravků. Cenově dostupné výrobky v kompletní řadě nabízí třeba tradiční značka Savo, která je na trhu už od roku 1970.

Jak tedy správně postupovat?

Pokud ve svém bazénu při pravidelném měření zjistíte moc kyselou vodu (pH pod 7), použijte Savo pH+, při hodnotách nad 7,5 zase Savo pH-. Tím snadno dosáhnete potřebné úrovně zásaditosti a zamezíte množení bakterií a podráždění pokožky.

Správné rozmezí chloru vám pak pomůžou udržet Savo Chlórové Tablety nabízené ve velikostech vhodných pro různé objemy bazénů. To jsou výrobky, které byste měli používat pravidelně a preventivně při každotýdenním měření.

Drobných nečistot nebo zbytků řas, se kterými si neporadí filtrace, vás pak zbaví přípravky Savo Vločkovač nebo Savo Projasňovač. Fungují tak, že nečistoty vysrážejí (vyvločkují) a následně si s nimi poradí i běžné mechanické čištění. Pokud se vám ale kvůli nedostatečné pravidelné údržbě začala zhoršovat kvalita vody (mění se barva, stěny jsou pokryté kluzkou vrstvou), potřebujete „Šok”. Tento výrobek (Savo Chlor Šok) okamžitě zlikviduje veškeré mikroorganismy a připraví vodu pro pravidelnou a preventivní péči.

Více informací se dovíte zde: SAVO do bazénuwww.savodobazenu.cz/bazeny/

Související články

Tagy: Bydlení

Nazeleno.cz - vše o úsporách energií

Katalog firem

Bosch Termotechnika s.r.o. - obchodní divize DAKON

Tradiční český výrobce kotlů na tuhá paliva

<!-- -->
Regulus spol. s r.o. - Tepelná čerpadla

Firma Regulus s.r.o. slouží v oblasti teplo - voda - plyn již od roku 1992 a v současnosti se orientuje…

<!-- -->
HAAS FERTIGBAU

Společnost HAAS FERTIGBAU je společnost s téměř stoletou tradicí ve výstavbě montovaných staveb na bázi…

<!-- -->
KOREK spol. s r.o., org. sl.

Jsme specialisté na dodatečné zateplení budov kontaktním tepelně izolačním systémem a v rámci revitalizace…

<!-- -->
THERMOIL s.r.o.

Prodáváme ekologický topný olej s certifikátem kvality po celé ČR za nejnižší ceny. Zajišťujeme dodávku,…

<!-- -->
Chcete být na tomto místě? Zvolte zvýhodněný zápis!