fbpx

Jak na krásné vlasy? Vsaďte na bylinky!0

Asi každá žena bez ohledu na věk aspoň jednou za život čelí problémům, které výrazně zhoršují vzhled vlasů. Nejčastěji nás trápí roztřepené konečky nebo lupy, suché a lámavé vlasy nebo ztráta lesku. Každý z těchto problémů dokážou pěkně zkazit náladu, ale také snížit ženské sebevědomí.

Značky z celého světa nyní svým zákazníkům nabízí rozmanité vlasové produkty, které umožňují vyrovnat se s téměř jakýmkoliv problémem. Široký sortiment produktů najdete na webových stránkách Makeup. Neměly byste ale úplně vynechat přírodní prostředky, které vašim vlasům přinesou maximální užitek. V tomto článku se dozvíte o bylinkách, které mohou vašim vlasům prospět, dodat jim lesk a zdravý vzhled.

Heřmánek. Léčivé vlastnosti sušených květů heřmánku se využívají od minulého století, aby vlasy zůstaly zdravé a silné. Jaké látky mají tak silný a regenerační účinek?

– karoten dodává vlasům měkkost, činí je poslušnějšími, hladšími, lesklejšími

– přírodní éterické oleje vyživují a hydratují vlasy, rozzáří je

– minerály mají pozitivní vliv na vlasy a urychlují jejich růst

– třísloviny obnovují poškozenou strukturu vlasů, posilují je a činí je pružnějšími

Lopuch. V tomto případě se používá pouze kořen rostliny. Můžete jej sbírat a sušit samy, nebo ušetřit čas a zakoupit jej v lékárně. Použitím přípravku s kořenem lopuchu získáte jemnější, poslušnější a lesklejší vlasy. Zpevňující vlastnosti lopuchu jsou známy již dlouhou dobu.

Léčivá rostlina obsahuje:

– vitamínový komplex (vitamíny skupiny B, kyselina askorbová, vitamíny E, A, P)

– nasycené kyseliny (palmitová a stearová)

– minerály

– estery a proteiny

Máta. Jednou z nejúčinnějších přírodních rostlin v boji proti mastným vlasům je máta. Díky obsahu mentolu a éterických olejů podporuje cirkulaci krve ve vlasové pokožce. Máta ve složení domácích vlasových přípravků odstraňuje svědění a také zklidňuje pokožku. Vždy používejte před mytím vlasů.

Jitrocel. Spásou pro majitelky lámavých vlasů se sklonem k maštění bude známá bylinka z dětství. Jde o listy jitrocele, které pomohou:

  • aktivovat krevní oběh v pokožce hlavy
  • normalizovatpráci mazových žláz
  • zbavit se lupů a svědění díky vitamínům, nasyceným kyselinám a karotenům
  • urychlit růst vlasů a posílit je

Levandule. Vitamíny a třísloviny, které jsou součástí levandule, zmírňují podráždění, zklidňují vlasovou pokožku a normalizují práci mazových žláz.

Autor: Komerční sdělení