fbpx

Jak na hřejivý interiér v boho stylu0

Dny se krátí, teploty klesají a člověk o to víc touží zachumlat se do teplé deky, zapálit si svíčku a užít si příjemnou pohodu. Povyšte tyhle chvíle ještě na vyšší úroveň a zútulněte svůj byt nebo relaxační koutek v boho stylu, který je jako stvořený pro hygge chvilky.

Zdroj: Unsplash

S boho stylem se pojí přírodní a hřejivé prvky, zemité odstíny, svoboda a pocit klidu. Proto u něj prim hrají přírodní materiály jako:

  • bavlna
  • juta
  • len
  • ratan
  • dřevo
  • kámen
  • macramé doplňky

Pokud by tohle ladění pro vás bylo příliš jednotvárné, nebojte se ho kreativně rozbít nějakým výrazným prvkem, například fialovým kobercem, červenými nebo žlutými květináči a tak dále.

Reklama

Na boho stylu je také skvělé, že se nekladou meze ohledně použitých vzorů. Pruhy, puntíky, čtverce – všechno je povoleno. Jen nezapomeňte na odpovídající míru, abyste to ve finále spíš nepřehnali.

Zdroj: Unsplash

Nebojte, není nutné automaticky měnit kompletně celé vybavení vašeho domu nebo bytu. Pro boho proměnu vám klidně postačí vhodně zvolené doplňky a pár dalších drobností. Právě doplňky hrají u boho stylu velkou roli. Spoustu jich také určitě najdete na bleších trzích. Případně zapojte suvenýry z cest, které interiéru dodají nádech dálek. Zároveň doplňky nemusíte používat standardním způsobem – například koberec nemusí jen ležet na zemi, ale klidně být pověšený na zdi, kde bude navíc hezky izolovat.

Zdroj: Unsplash

Chybět by určitě neměly květináče a truhlíky s pokojovkami nebo sukulenty. U samotných nádob si vyhrajte s jejich kombinacemi – jednoduché i divočejší barvy, vzorované květináče, květináče z betonu, pletené, závěsné. Platí, že větším květináčům sluší spíše jednoduchost, u těch malých se naopak můžete „vyřádit“.

Svíčky, lampičky a světélka, které prostor krásně prohřejí, to je zkrátka základ. Svíčky si klidně zkuste i sami vyrobit, u světélek sáhněte po jejich úsporné LED variantě a teplých tónech.

Zdroj: Unsplash

Pár tipů pro jednotlivé místnosti

Obývací pokoj

Obývací pokoj je jako stvořený k lenošení a pro čtecí chvilky s oblíbenou knihou. Dominantním kusem nábytku bude v tomto případě gauč, ten můžete vylepšit přehozem v přírodních barvách, který doplníte o polštáře a polštářky různých velikostí i ladících barev. Hezkým doplňkem ke gauči může být i taburet nebo proutěný koš, do kterého poskládáte heboučké deky.

Oblíbené jsou také závěsné houpačky a křesla nebo polštářové posezení na zemi. To se hodí například ve chvílích, kdy doma přivítáte početnější návštěvu.

Zdroj: Unsplash

Klasický konferenční stolek může nahradit kulatina ze stromu doplněná o jednoduché nožky.

Z doplňků hezky vypadají keramické nebo kameninové vázy či džbány, do kterých dáte sezónní dekorace. Teď na podzim budou zvlášť hezky vypadat větvičky s šípky nebo suché okrasné traviny.

Okna můžete doplnit výraznými závěsy, které necháte spadat až na zem.

Kuchyň a jídelna

S boho stylem se pojí také rustikální ladění. Nebojte se tedy v kuchyni a jídelně používat lněné ubrusy a běhouny, stejně jako tkané koberečky.

Moc hezky vypadají také tradiční dřevěná síta, pepřenky a solničky, stojánky na ubrousky nebo podtácky. Uvidíte, že spoustu drobností tohoto charakteru najdete i na bleších trzích.

Zdroj: Unsplash

Ložnice

I tady je prostor pro použití celé řady přehozů, koberečků, polštářků a krásných doplňků.

Využijte i světelné řetězy a dekorace, rodinné fotografie nebo převislé pokojovky, jejichž šlahouny rozprostřete po prostoru.

Autor: Bára Kocmánková