fbpx

Jak léčit šok z účtu za topení? Připravte se na příští sezónu již teď!0

Kdo už dostal fakturu za topení v poslední topné sezóně, utrpěl šok. Částka je významně vyšší než minule. Cena elektrické energie loni narostla o 5 až 9 %, podle regionu a podle dodavatele.

Na vině je podpora alternativních zdrojů, fotovoltaiky a větrníků. Ani cena plynu díky ropné krizi nestagnovala. Vzrostly ceny uhlí i palivového dřeva. Tam se „podepsala“ vyšší DPH a nedostatek komodit na trhu.

„Zateplením podlahy na půdě ušetříte až 30 % za topení.“

Ani v letošním roce nás nečeká růžová vyhlídka. Ceny opět porostou. Uplatní se asi všechny vlivy, jeden ještě přibude. Konec jaderného programu v Německu se na cenách energií projeví i u nás.

Teď je pravý čas připravit se na novou sezónu

Abychom v příštím vyúčtování za topnou sezónu nezaplakali nad účtem, musíme se dobře připravit. Jak to ale zařídit, abychom protopili méně?

Stropní systém MAGMARELAX®
Stropní systém MAGMARELAX®

Ušetřit se dá nastavením nižší teploty v obytných místnostech. V ložnicích zpravidla máme nějaký prostor. Vždyť není zdravé spát při teplotě kolem 23 stupňů, běžně stačí tak 19 až 20. Horší je to v místnostech, obývaných přes den. V obývacím pokoji, pracovně, dětském či studentském pokoji. To abychom nakoupili pro celou rodinu teplé svetry.

Jenomže teplé oblečení nenahradí příjemnou tepelnou pohodu. A o tu nám přece jde. Naštěstí je k dispozici moderní chytré řešení. Obléci tepleji dům, jinými slovy – zateplit.

Zateplit ano, ale jak?

Která z mnoha variant zateplení je nejúčinnější? Důležitým kritériem je návratnost investice. Co vítězí? Není to výměna oken ani zateplení fasády. Chytrým řešením je zateplit podlahu na půdě. Můžeme tak ušetřit až třetinu nákladů na topení. Proč? Ohřátý vzduch je lehčí a stoupá vzhůru. Když najde skulinku ve stropě, uniká bez užitku ven. Tak uteče až třetina tepla mimo vytápěný objekt.

Izolace MAGMARELAX® na volnou plochu
Izolace MAGMARELAX® na volnou plochu

Investice představuje pouze několik desítek tisíc korun a doba návratnosti nepřesáhne pět let. Jestliže zateplíme na splátky, nezatíží to rodinný rozpočet vůbec. Splátky lze nastavit tak, že jsou stejně vysoké jako úspora na topení v témže období.

Ideálním řešením je stropní systém

Chytrý způsob zateplení podlahy na půdě je systém MAGMARELAX®. Ušetří až 30 % za topení. Jde se o zateplení foukanou magmarelaxovou vatou, vyrobenou z kvalitního přírodního čediče. Roztavením horniny a vytažením tenoučkých vláken vzniká vata pozoruhodných vlastností. Výborně tepelně izoluje, je nehořlavá a nesléhá, neváže vodu, izoluje proti hluku, odolává plísním i hlodavcům.

Aplikuje se foukáním. Metoda nevyžaduje žádné stavební úpravy. Z nákladního auto před domem se pomocí silné hadice a ventilačního stroje fouká vata do izolovaného prostoru. Téměř bez hluku, s minimální prašností a za plného provozu objektu. Vše je hotovo za několik hodin, nevzniká nepořádek.

Izolace dutého stropu trvá 3 hodiny
Izolace dutého stropu trvá 3 hodiny

Tři nejčastější způsoby aplikace minerální izolace

Foukání do dutiny v podlaze půdy je možno tam, kde je k dispozici volný prostor nad stropem obytných prostor, tedy v podlaze půdy. Díky foukání lze zateplit i těžko přístupné prostory. Stačí několik otvorů v podlaze půdy, které se po nafoukání znovu uzavřou. Díky této technologii jsou dokonale utěsněny i ty nejmenší skulinky, kudy by mohlo teplo unikat.
 
Nafoukáním přímo na podlahu půdy izolujeme tam, kde není dutý prostor k dispozici nebo je příliš nízký. Na volnou plochu podlahy půdy se nafouká vrstva minerální vlny o síle dvacet až dvacet pět centimetrů. Ta již velmi dobře tepelně izoluje a zároveň je za rozumnou cenu. Poměr ceny a úspory nákladů na topení vychází nejlépe. V případě dalšího užívání půdy lze udělat tzv. pochůzné lávky, ty se rozmístí tak, aby se obyvatelé domu dostali ke komínu, k střešnímu oknu apod.
 
K foukání do nové podlahy přistoupíme, chceme-li dále využívat půdní prostor k letnímu bydlení, k uskladnění jízdních kol, sušení prádla nebo k relaxaci. Vytvoří se rovná velmi stabilní podlaha. Konstrukce z OSB desek je smontována přímo na půdě a vyplněna magmarelaxovou izolací. Nemusíte staticky zatěžovat dům pokládkou těžkých izolačních desek následně překrytých betonovou podlahou.

Vyplnění dutého stropu
Vyplnění dutého stropu

Zateplete se zárukou

Od společnosti IP IZOLACE Polná na celé dílo dostanete záruku 10 let. Během této doby máte nárok na kontrolu izolačního stavu stropního systému. Budete zařazeni do firemního systému komplexní péče o zákazníka. Ten vám zaručí, že můžete být na základě vašeho požadavku informováni o nových možnostech foukané minerální izolace pro vaše potřeby.

Kdo je připraven, nebývá překvapen

Připravte se na novou topnou sezónu již teď, na jaře. Stavební firmy teprve tvoří plán zakázek, nebudete mít problém s termínem dodání. Navíc jsou mnohdy v nabídce zajímavé předsezónní ceny. Uchráníte se časového stresu na podzim a finančního šoku na jaře!

Autor: Komerční sdělení