fbpx

Jak konečně získat pronájem bytu? 3 rady, které vám pomohou0

Hledáte nové bydlení, ale stále se vám nedaří narazit na vhodnou nabídku? Nebo se vám už několikrát stalo, že jste volali až několikátí v pořadí a pronájem bytu vám někdo vyfoukl? Na dnešním trhu, kde poptávka po nemovitostech převyšuje nabídku, rozhodně nejde o divný jev. Pokud skutečně potřebujete nový pronájem, budou se vám hodit následující 3 rady, s jejichž pomocí vám už žádná dobrá nabídka neuteče.

Prohledávejte realitní portály

Nečekejte, že na výhodnou nabídku na pronájem bytu narazíte hned na první stránce realitního portálu. Pravděpodobně budete muset projít všechny aktuální inzeráty. Ve většině případů budete také čekat na to, jestli se objeví nové lukrativní nabídky. Samozřejmě s nižšími nároky na nové bydlení jde hledání o něco lépe. V případě, kdy nechcete dělat tolik kompromisů, strávíte výběrem pravděpodobně delší dobu.

Nastavte si hlídacího psa nových nabídek

Pokud chcete najít pronájem bytu v Praze v dobré lokalitě a za příznivou cenu, připravte se na neustálé sledování nových nabídek. Takové byty jsou totiž hned pryč, takže se nevyplácí otálet. Ke klasickému občasnému procházení realitních serverů tak určitě přidejte nastavení hlídacího psa pro upozornění o novém bytu, který splňuje vaše požadavky. Dozvíte se o něm tak mezi prvními, takže máte výhodu rychlé reakce a zvyšujete tak šanci, že to skutečně dopadne ve váš prospěch.

Zvažte případnou koupi bytu

Můžete se také zkusit zamyslet nad tím, jestli spíše nebudete hledat prodej bytu v Praze. Při výběru vhodné nemovitosti a správném hypotečním úvěru totiž pravidelná měsíční splátka může být zhruba v úrovni nájmu za podobně velký byt. Pamatujte také na to, že v případě koupě jde o investici, která se může do budoucna dále zhodnocovat. Toto rozhodnutí samozřejmě záleží i na tom, jak si zhruba představujete svou budoucnost.

Autor: Komerční sdělení