fbpx

Partneři sekce

IQ Energy – internetový dodavatel technologií pro úsporu energie0

Již téměř deset let je náš trh s elektřinou a plynem liberalizovaný. Přejít k levnějšímu dodavateli energie není v současné době nic složitého.

Změnou dodavatele elektřiny lze skutečně ušetřit a pokud odebíráte plyn a elektřinu, může dosáhnout úspora i několik tisíc korun ročně. Při podepisování smlouvy, buďte ale maximálně obezřetní. Ne všichni dodavatelé sází na poctivost prodeje a na solidní obchodní podmínky.

Úspory energie nejsou jenom o změně dodavatele

Se změnou dodavatele energií se spotřeba energie ve vaší domácnosti nebo ve firmě nikterak nesníží. Nadále zůstanete závislí, i když na jiném dodavateli. Podle vyjádření manažera projektu “IQ Energy“ Jana Morávka, „sledují energetické společnosti pouze zisk. Přínosy pro celou společnost nejsou ve změně dodavatele energie žádné“. Reálných úspor lze dosáhnout jenom investicemi do nových technologií, nebo změnou spotřebitelského chování. „Nejlevnější energie je energie, která nemusí být vůbec vyrobena“, vyjádřil se na téma úspor energie Jan Morávek a představil nový projekt „IQ Energy – inteligentní úspory energie“. Cílem projektu je informovat spotřebitele o úsporných opatřeních, které se jim ekonomicky vyplatí. V nabídce IQ Energy jsou proto moderní energeticky úsporné technologie, které garantují návratnost investice v horizontu od 6 měsíců do 7 let.

Tipy, nápady a doporučení, jak ušetřit na energiích

Jste domácnost, nebo firma, případně farmář? Jaké úsporné osvětlení je pro vás vhodné? Jak vybrat správnou pračku, lednici? Proč je dobré nenechávat počítač, nebo televizi v režimu stand by? Hledáte dodavatele pro náročnější investiční projekt v oblasti úspory energií? V případě, že je investice do úspor výhodná, dodá IQ Energy technologii, zajistí její montáž a servis. Součástí nabídky je i kvalifikované energetické poradenství i bezplatní telefonní linka. Zboží je dodáno na základě objednávky přímo z E Shopu, v některých případech do 12 hod. pokud je objednávka odeslána do půlnoci předešlého dne. Objednané zboží, může zákazník zaplatit také platební kartou, což zpohodlní a zrychlí dodání zboží k zákazníkovi.

Co mají společného Google, Seznam a úspory energie

Na českém trhu je celá řada firem nabízející různé výrobky a služby z oblasti energetiky, které se týkají úspor energií, nízkoenergetické výstavby, využití obnovitelných zdrojů energie, obchodování s palivy a elektrickou energií. Řada českých energetiků provozuje vlastní úsporné programy a boj o zákazníka je tvrdý.

Když zadáte do vyhledávače Seznam, nebo Google klíčové slovo „úspory energie“, nalistují se vám hned na první stránce e-shopy a weby významných energetických hráčů. Internetové vyhledávače zobrazují jenom relevantní firmy, mezi které patří ověřené distribuční společnosti a špičkové konzultantské firmy. Hned na první stránce v Google, nebo v Seznamu se pravidelně umísťuje i IQ Energy. „Naše marketingová strategie je postavena na internetovém marketingu. Internet je medium, které mění svět a informace z něj jsou pro dobrého marketéra jako zlatý důl. Z analýz víme, že lidé se o energetiku zajímají čím dál tím více, vždyť jenom na klíčové slovo „úspory energie“ registrují české vyhledávače Google a Seznam přes 50.000 návštěv ročně. Celkem registrují české internetové vyhledávače přes milion hledajících pojmů na téma úspor energií,“ vysvětlil Jan Morávek.

IQ Energy sází na internet, strategické aliance a kvalifikované energetické poradenství

Sázka na internet není jediná věc, v čem se IQ Energy liší od konkurence. „Rozkročili jsme se více do široka“, konstatuje Jan Morávek, když se srovnává s konkurencí. „Nejsme specialisté a tím pádem nenadržujeme žádné konkrétní technologii. Formou strategických aliancí hodláme využít potenciál všech možných úsporných technologií i služeb a nabídnout je zákazníkům z jednoho tržiště“. Mnohé z nich jsou již dnes k dodání přímo z E Shopu, kupř: LED osvětlení, Solární větrání, Fotovoltaika, Elektrické dvoukolky, Ekologické prací prášky, Energetické štítky, a jiné. Další produkty se ještě připravují. „Do konce roka bychom chtěli rozšířit nabídku v našem E Shopu o další produkty. Jednáme s dodavateli tepelných čerpadel, dřevěných pelet a kotlů, elektroskútrů, větrných elektráren, inteligentních řídících systémů pro sledování spotřeby elektrického proudu. Hledáme další inovace, jezdíme na výstavy, po konferencích a testujeme nové technologie.

K úsporám již za několik minut

První krok na cestě k úsporám by měl vždy začít porovnáním nákladů vaší domácnosti, nebo firmy s desítkou předních dodavatelů na trhu. Specializovaná kalkulačka spočítá reální úsporu, zdarma a rychle. Pokud přitom zjistíte, že platíte za více než je nezbytně nutné, IQ Energy vám pomůže změnit vámi vybraného dodavatele. Další kroky můžete provést sám, anebo s pomocí kvalifikovaného energetické poradce. Orientovat se na portálu IQ Energy je intuitivní a podle toho zda jste domácnost, firma, farma nebo zástupce města si můžete inspirovat radami, které jsou formou článků seskupené podle kategorií. Můžete využít některou z interaktivních kalkulaček, případně on-line požádat o konzultaci s energetickým poradcem. Ty poskytují střediska EKIS, která jsou zastoupena ve všech krajích ČR. „Rozhodli jsme se spojit s středisky EKIS, s ohledem na vysokou odbornost jejích poradců i široký rozsah jimi nabízených služeb. Poradci čerpají při poradách z dlouholeté praxe a neustále sledují ve výše uvedených oborech nové trendy, legislativu i dotační politiku“.

Bezplatná telefonní linka

Pro veškeré dotazy, týkající se zboží a služeb a s tím souvisejících úspor paliv a energií, je možně využít bezplatnou telefonní linku IQ Energy (+420 800 900 787).

Autor: Komerční sdělení