fbpx

Infrasauna: úsporné řešení pro milovníky saunování0

Milujete saunování, ale času na návštěvu wellness centra máte málo? Chtěli byste si postavit saunu doma, nicméně prostorové dispozice vaší domácnosti tomu nepřejí? Řešením se v tomto případě může stát infrasauna.

Infrasauna prohřívá lidský organismus pomocí infračerveného záření. Je vybavena topidly, která jsou umístěna nejčastěji na stěnách, ale mohou být i v lavici a v podlaze. Vydávají infračervené záření, které prostupuje několik centimetrů do lidské tkáně a hloubkově ji prohřívá. Oproti dlouholeté historii saun finských jsou infrasauny na trhu relativními nováčky. I přesto však jejich razantní nástup vypovídá o široké využitelnosti a oblíbenosti zvláště v rodinném prostředí.

Faktorem, který významně hraje do karet infrasaunám a zvyšuje jejich dostupnost, je jejich cena. Pořízení klasické sauny je dodnes velmi drahá záležitost, infrasaunu můžete zakoupit i za částku nepřesahující 20 000 Kč. Ceny se samozřejmě liší s ohledem na typ, výbavu a počet osob, pro které je infrasauna určena.

Reklama

Za úspornou lze infrasaunu označit i v otázce prostorové náročnosti. Infrasauny určené pro jednu nebo dvě osoby nezaberou plochu o málo větší než jeden metr čtvereční. Nejčastěji se pro infrasaunu najde místo v koupelně, ložnici či na chodbě. Nepotřebuje přívod vody, kanalizační odtok a ani speciální elektrickou přípojku se silným samostatným jističem. K uvedení do provozu stačí obyčejná elektrická zásuvka do sítě 230V.

Vzhledem k funkcím infrasauny se může zdát, že její provoz bude velmi nákladný. Opak je však pravdou a vysoká spotřeba je pouhým mýtem. Spotřeba domácí infrasauny je minimální. Jeden saunovací cyklus vyjde v přepočtu na pár korun. Doslova. Spotřeba infrasauny je srovnatelná s běžnou napařovací žehličkou.

Infrasauna nešetří jen materiální prostředky, šetří hlavně zdraví. Použití infrasauny je vhodné jak k běžnému saunování, tak i při prevenci, léčbě a rehabilitaci. Snižuje svalové napětí i ztuhlost končetin, kloubů a zad. Posiluje imunitní systém, detoxikuje organismus od škodlivých látek a pomáhá při léčbě kožních onemocnění. Infrasauna je vhodná pro všechny, kteří upřednostňují prevenci před nákladnou léčbou.

Kvalitní infrasauny, profesionální přístup k prodeji a příznivé ceny poskytuje Marimex, obchod s pětadvacetiletou tradicí na českém trhu. Společnost charakterizuje neustálý vývoj pro maximální komfort zákazníků. Aktuální nabídku si můžete prohlédnout na www.marimex.cz, osobně v kamenné prodejně v Praze anebo u obchodních partnerů společnosti.

Autor: Redakce Nazeleno.cz