fbpx

Indický koberec z duší nejen pro cyklisty0

Recyklovat se dá snad úplně cokoliv. I vysloužilá duše vašeho jízdního kola může začít žít „nový život“. Tak je tomu alespoň v Indii, kde právě z této suroviny vyrábějí koberce. Zajímavý design oceněný prestižní světovou cenou dokazuje, že tenhle nápad se opravdu povedl. Podívejte se!

Milovníci cyklistiky, zbystřete! Představujeme vám neobvyklý koberec, který (nejen) pro vás vytvořila belgická společnost Papilio. O co jde? Koberec z recyklovaných duší jízdních kol!

„Gumové duše rozřezané na úzké proužky se vplétají do tkané struktury.“

Reklama

Koberec CYCLO je vytvořený z vysloužilých duší jízdních kol. Ty jsou rozřezány na úzké pásy, které se vplétají do tkané struktury. Vše se ručně váže v Indii, kde místní výrobci získávají materiál od místních půjčoven nebo opraven jízdních kol.


Zajímavý doplněk do bytu z dílny belgických designérů. Zdroj: Papilio

Koberec CYCLO díky své nápaditosti a zajímavému provedení navíc letos získal prestižní cenu Red Dot Design Award, která každoročně oceňuje produktový design. V konkurenci více než 4 000 výrobků zvítězil tento recyklovaný gumový koberec, který u nás seženete v síti prodejen Komfort za 4 499 Kč.


Indičtí tkalci tvoří gumový koberec. Zdroj: Papilio

Nadčasový koberec, díky němuž se v Indii zpracují tisíce vysloužilých gumových duší, je označen štítkem, který zákazníka informuje o splnění kritérií ekologické odpovědnosti. Kupující si zároveň může být jistý i tím, že při jeho výrobě nebyly použity chemické látky. Pokud tedy fandíte recyklaci, anebo prostě jen hledáte zajímavý designový kousek do předsíně, je možná koberec CYCLO to pravé.


Koberec vytvořený ručně v Indii. Zdroj: Papilio

Autor: Redakce Nazeleno.cz