fbpx

IKEA Tiny House – útulný domek, který vás okouzlí0

K minimalistickému životnímu stylu se uchyluje čím dál víc lidí, kteří si chtějí odpočinou od městského a pracovního života plného shonu a stresu. Pokud k nim patříte, seznamte se s projektem IKEA Tiny House.

IKEA Tiny House

IKEA, kterou si spojujeme především s nábytkem, uzavřela partnerství se společnostmi Vox Creative, Curb a Escape. Ty se zabývají stavbou mini domků a obytných vozů (tzv. mobile houses) v USA. Díky této spolupráci vznikl malý a udržitelný mobilní dům, ve kterém můžete fungovat i bez potřeby napojení na sítě.

„Udržitelnost je jádrem všech projektů naší společnosti a projevuje se v mnoha různých směrech – energetickou účinností s malou uhlíkovou stopou i využitím udržitelných a recyklovaných materiálů. Velkým benefitem je také možnost přemisťovat Tiny House podle potřeby majitele a snadno ho přizpůsobit novému prostředí.“, říká Dan George Dobrowolski, zakladatel a generální ředitel společnosti Escape.

Projekt Tiny House byl realizován za méně než dva měsíce. Přispěl k tomu i fakt, že společnost Escape ve svých interiérech používá celou řadu produktů IKEA. Jdou totiž ruku v ruce s jejich filosofií.

„V interiéru Tiny House pracujeme s obnovitelnými, opakovaně použitelnými a recyklovatelnými materiály. To vše tak, aby byl prostor funkční a zároveň krásný. To je možné vidět například u kuchyňských skříněk vyrobených z recyklovaných lahví až po ekologicky pěstované borové dřevo, ze kterého jsou vyrobeny obklady v interiéru.“, doplňuje Abbey Stark, vedoucí společnosti Ikea v oblasti interiérového designu.

Zdroj: Bored Panda

Autor: Bára Kocmánková