fbpx

Hybrid Honda Insight nejprodávanějším vozem v Japonsku!0

Hybridní vůz Honda Insight si dal za cíl pokořit lídra na trhu s kombinovanými motory – Toyotu Prius. Možná to byly smělé plány, ale realita je ještě předčila! Honda Insight porazila nejen svého úhlavního konkurenta, ale rovněž také všechny ostatní vozy a stala se v dubnu nejprodávanějším automobilem napříč trhem v Japonsku. Na této pozici vystřídala místní verzi Hondy Jazz.

Nejde přitom o jednorázový výstřelek daný například marketingovou kampaní. Hybridní Honda Insight se prodávala dobře i v předchozích měsících, kdy se umístila s 4-5 tisíci prodaných kusů na 10., respektive 21. místě.

Reklama

 Pod kapotou Hondy Insight najdeme 88 koní. Z nuly na sto se tento vůz dostane za 11,5 vteřin.
Pod kapotou Hondy Insight najdeme 88 koní. Z nuly na sto se tento vůz dostane za 11,5 vteřin. Zdroj: http://automobiles.honda.com/

Honda Insight se bude v České republice prodávat pravděpodobně od června letošního roku. Ve stejnou dobu by do autosalonů měla dorazit i třetí generace Toyoty Prius. Honda se od počátku snaží Insight prezentovat jako hybrid pro masy a podle některých spekulací bude jeho cena výrazně nižší než Priusu. Oficiální prodejní politika však dosud nebyla oznámena.

Honda Insight – prodeje v Japonsku

Období
 Prodaných kusů
Pořadí Hondy Insight 
Únor 2009
4 906
10. místo
Březen 2009
4 088
21. místo
Duben 2009
10 481
1. místo

Ekologické vozy na Nazeleno

    – Nejúspornější vozy střední třídy

    – Historie elektromobilů

    – Toyota Prius 3

    – Konkurenti Priuse: Honda Insight

 

 

Autor: Redakce Nazeleno.cz