fbpx

Hotel z betonového potrubí: Líbí se vám?0

Kdo by si byl pomyslel, že hotely se budou stavět z betonových rour? V mexickém Tepoztlanu se mohutné betonové potrubí stalo základním komponentem pro výstavbu netradičního a působivého hotelu. Podívejte se!

Designérská skupina T3arc vytvořila z obřích betonových trubek hotel až nečekané lehkosti a elegance. Inspiraci si tvůrci vzali z Das Park Hotel, který v roce 2005 navrhl Andreas Strauss. Betonovým trubkám, používaným běžně při výstavbě infrastruktury, dali architekti zcela nového ducha a přizpůsobili novému účelu – bydlení. Posuďte sami, jak se jim to povedlo.

„Hotel z recyklovaných betonových trubek byl postaven za 3 měsíce.“

Reklama

Hotel je vytvořen z betonových trubek, které jsou povětšinou uspořádány po třech do pyramidy. Každý pokoj má vlastní přístup a do nejvyššího z nich se dostanete po jednoduchém schodišti. Jednotlivé „apartmány“ nabízí klientele dostatečně prostorný pokoj s královsky velkou postelí a rozměrným oknem.

Tubohotel – originální projekt v mexickém Tepoztlan
Tubohotel – originální projekt v mexickém Tepoztlan. Zdroj: http://www.tubohotel.com

Tubohotel je navíc výjimečný nejen svým stavebním materiálem, ale i místem, kde se nachází. Všechny pokoje jsou totiž umístěny tak, aby měly výhled na působivé pohoří Sierra del Tepozteco. K dispozici je tu i sprcha, WC a atmosféru dotváří příjemná hotelová restaurace. Výstavba hotelu netrvala déle než 3 měsíce a ubytovat se zde můžete od roku 2010.

Atmosféra mexického betonového hotelu je nezapomenutelná
Atmosféra mexického betonového hotelu je nezapomenutelná. Zdroj: http://www.tubohotel.com

Pokud někdy zavítáte do končin okolo mexického Tepoztlanu, který se nachází zhruba hodinu jízdy od Mexico City, a budete si chtít užít vskutku originální ubytování, můžete zvolit právě Tubohotel. Cena za hotelový pokoj je tu vcelku přijatelná – 500 pesos (43 dolarů nebo 736 Kč) za osobu na noc.

Autor: Redakce Nazeleno.cz