fbpx

Horkovzdušný ohřívač zahřeje i v té nejchladnější noci0

Jistě znáte ty chvíle, kdy zima doslova zalézá pod nehty a ani sebeteplejší deka zkrátka nepomáhá. Právě pro tyto okamžiky se hodí praktický horkovzdušný ohřívač, který si můžete snadno přesunout do kteréhokoli pokoje a mít svůj zdroj tepla vždy po ruce. Pojďte se s námi podívat, podle čeho vybrat ten svůj a na zimu definitivně zapomenout.

Jak vybrat horkovzdušný ohřívač?

Horkovzdušný ohřívač je praktickým pomocníkem do každé domácnosti. Nejen, že efektivně vyhřeje každou místnost, ale díky jeho malým rozměrům jej můžete snadno přenášet a zapojovat tam, kde je potřeba. Výborně se tak hodí i na večírky na terase v pozdním létu, kdy již zima dokáže pozlobit. Na co se ale při jeho výběru zaměřit?

Obecně se dá říci, že je vhodné ohřívač vybírat podle několika parametrů:

  • výkon,
  • spotřeba,
  • hlučnost,
  • ovládání,
  • funkce.

Do velkých místností se hodí spíše výkonnější ohřívače, které je dokáží efektivně vytopit. Pokud ale hledáte něco menšího, co si položíte k nohám, určitě doporučujeme zvolit něco menšího, aby teplo z něj vycházející nebylo nepříjemné. Důležité je také řešit spotřebu, protože podobné výrobky dokáží spotřebovat opravdu velké množství energie. Volte ideálně třídu A a vyšší, protože ačkoli jsou dražší, investice se vám jistě vrátí.

Doplňkové funkce

V neposlední řadě je nutné řešit také ovládání a funkce přístroje. Jestliže si například pořizujete ohřívač do ložnice či pokoje, je dobré, aby byl vybaven dálkovým ovládáním pro maximální pohodlí. Ohřívače pak mohou být doplňkově vybaveny termostatem nebo například funkcí filtrace, kterou ocení především osoby trpící alergiemi nebo astmatem.

Chcete-li si zároveň s ohřívačem pořídit i menší klimatizaci, sáhněte po přístroji, který disponuje i funkcí chlazení. Během horkých letních dnů vás tak příjemně ochladí a v noci zase poskytnou svůj hřejivý dotek.

Zdroj obrázku: New Africa / Shutterstock.com

Autor: Komerční sdělení