fbpx

Vyrobte si tradiční dřevěnou loď. Na českých řekách s ní uděláte parádu0

Současné kanoe jsou obvykle vyrobeny z laminátu nebo plastu. Pokud ale chcete něco jiného, můžete si zkusit vyrobit nádhernou loď z dřevěných proužků. Jako úvodní instruktáž vám může posloužit následující video.

Výroba kanoe z proužků dřeva není nic neobvyklého, obvykle se na stavbu lodě používá tenké cedrové dřevo. Jednotlivé proužky dřeva se připevňují na konstrukci šablon z překližky nebo třeba OSB desek, celý korpus se pak po dokončení zpevňuje vrstvami epoxidu. A to z vnějšku i zevnitř.

Na závěr se namontuje lavice, vršky bortů a příčné vzpěry („šprajcy“), které by měly konstrukci dále zpevňovat. Výroba kanoe z proužků dřeva vypadá docela jednoduše, ale něco nám říká, že to bude těžší, než by se mohlo na první pohled zdát. Celkově je asi tento způsob stavby loď poměrně pracný. Ale výsledek je nádherný, a pokud máte přístup k vybavené truhlářské dílně, proč se o to v létě nepokusit. Plány se by se možná vygooglovat daly, na Amazonu budou k objednání určitě…

Reklama

Autor: Michal Doležel

Pro Nazeleno.cz píše články hlavně s tematikou energetiky, obnovitelných energií, chytrých domácností a dalších nejrůznějších zajímavostí.