fbpx

Sportujte se psem díky handsfree vodítku Lishinu0

Jestliže jste někdy sportovali se svým pejskem, dobře víte, jak to vypadá. Obvykle z takového pokusu není spokojený, ani páníček, ani pejsek. Pes se nemůže pořádně proběhnout a neustále tahá za vodítko, což je pro člověka nepříjemné, ať už jede na kole, běží či bruslí na cyklostezce.

Ve filmech a na fotkách ale všichni s pejskem běžně sportují. Jak je to možné? Není v tom žádná magie, musíte mít jen to správné vybavení.

Na český trh letos přišla úplná novinka – handsfree vodítka Lishinu, která jsou určená právě aktivním majitelům psů. Vyrábí se na Slovinsku a rozváží se po celém světě, podle všech informací se jedná o úplnou revoluci mezi vodítky.

Nic nemusíte držet

VodítkoLishinu si zakoupíte v hezkém balení, ale musíte si ho sami zkompletovat. Záleží na tom, na jaké ruce jej chcete nosit, podle toho totiž provlečete pásek na zápěstí. Pro méně zdatné uživatele je v balení také návod, takže se nemáte čeho bát. Lishinu má vyměnitelný kryt, dají se střídat barvy, aby vodítko vždy ladilo s vaším outfitem.

Vodítka pro psy Lishinu by se dala přirovnat k dětskému joju připevněnému na zápěstí. Tak nějak opravdu vypadají, jsou však velmi lehká a na ruce je téměř neucítíte. Pásek má měkké polstrování, aby byl příjemný, a na poutku na ruku jsou dokonce reflexní prvky. Uvnitř vodítka se skrývají tři metry pevného lana.

Pro všechny rasy pejsků

Lano se samovolně odvíjí, takže si ani nevšimnete, že máte někoho připoutaného k ruce. Jakmile sebou ale pes trhne nebo odběhne, aktivuje se automatická brzda a vodítko zároveň vydá zvuk podobný kliknutí. Pro psa je to jednoznačný signál, že dál už nesmí. Vy se tím pádem nemusíte vůbec o nic starat.

Vodítka Lishinu bez problémů udrží i větší plemena, lano je na to dost silné. Je možné si zakoupit variantu s amortizérem – pružinou pohlcující energii, když pes zatáhne. Nicméně jedno omezení by tady bylo. Jak píše tato recenze na Lishinu, problém nastává s neposlušným pejskem, kterého nedokážete udržet na uzdě. Tři metry dlouhé lano je docela nebezpečné. To byste koukali, kolem čeho všeho se pejsek stihne omotat.

Vodítka Lishinu má ve svém sortimentu specializovaný obchod MujMazlik.cz. Prodává i různobarevné kryty a veškeré Lishinu příslušenství. Více informací a odpovědi na své otázky tedy najdete přímo na tomto webu.

Autor: Komerční sdělení