fbpx

Hliníková střecha určitě stojí za zvážení0

Plechové střechy v minulosti neměly příliš dobrou pověst a mnohé mýty o nich kolují dodnes. Také věříte tomu, že ji může odnést silnější vítr? Máte strach, že brzy podlehne korozi? Bojíte se rámusu při dešti? Dřívější plechové střechy tyto vlastnosti dost možná měly, dnes je ale všechno jinak.

Technologie pokročily a dnes je plechová střecha naopak žádaným zbožím. Lidé totiž vidí veškeré její výhody.

Moderní střešní krytina do novostavby

Dnes je trendem minimalismus a hliníková střešní krytina ho rozhodně podporuje. Možností je celá řada, plechová střecha jsou střešní panely, falcované tašky i falcované šindele. Barevný odstín si volíte z široké nabídky a můžete si být jistí, že vydrží. I pod povětrnostními podmínkami, deštěm, sněhem si plechová střecha zachovává svou původní barvu. Sluníčko ji rovněž nevyšisuje.

Dobrá volba pro starší dům

Hliníková střecha je ovšem více než vhodná také do starších nemovitostí, které rekonstruujete. Zatímco běžná střecha váží kolem 30 kg/m2, ta hliníková asi jen 2,6 kg/m2. Zátěž krovu u rodinného domu se tedy sníží zhruba o 10 tun, což je působivé číslo. Nemluvě o tom, že s lehkou krytinou se na stavbě pracuje daleko lépe, než kdybyste měli tahat těžké tašky.

Moderní hliníková střecha vydrží

Hliníková krytina vydrží dlouhé desítky let. Například firma PREFA dává na materiál a barvu záruku 40 let! Koroze, praskliny, odprýskání ani puchýře opravdu nehrozí. Střeše neškodí extrémní teplotní výkyvy ani sněhové závěje.

Dům v plechové podobě

Kromě plechové střechy je možné investovat i do hliníkové fasády. Výhody jsou shodné. Taková fasáda dům skvěle ochrání a s dobrou tepelnou izolací sníží spotřebu energie.

Více informací o hliníkových střešních krytinách a hliníkové fasádě se dozvíte u firmy PREFA, která v ČR prodává systémy vyráběné v Rakousku a Německu. Na jejich webu uvidíte také mnoho referenčních objektů, administrativních budov i rodinných domů. Fasáda z hliníkových kompozitních panelů zdobí například Fakultní nemocnici v St. Pöltenu.

Autor: Komerční sdělení