fbpx

Hledáte kvalitního instalatéra? Zkuste to takhle0

Instalatérů a topenářů je v České republice málo, stejně jako většiny řemeslníků. A tak do řemesla fušuje skoro každý. Jak tedy najít toho, kdo o topení a vodovodních instalacích něco skutečně ví a umí je udělat? Poradíme, jak je najít na internetu.

Najít instalatéra není vůbec jednoduché. A v Praze už vůbec ne. A dobrého instalatéra? Jistě, existují. Jenže jak je poznat?

Hledejte na internetu

Pokud nemáte vy nebo vaši známí už nějakého osvědčeného, musíte sáhnout po vyhledávání na internetu. Zadat pouze slovo instalatér nestačí. Je tedy lepší omezit jej přímo lokalitou, například Instalatér Praha nebo ještě lépe Instalatér Praha 8, protože je třeba si uvědomit, že i kilometry, které instalatér za vámi přijede, si naúčtuje do koncové ceny za službu.

Ovšem i vyhledávání může někdy skončit nezdarem, pokud hledáte někoho na opravdu kvalifikovanou práci. Například práce s detekční kamerou nebo i standardní výměna bojleru se už neobejde bez odborníka. Jednoduchými instalatérskými pracemi se totiž zabývá i spousta hodinových manželů, ale zavěsit a připojit bojler už je práce přece jen náročnější. A tak je dobré zapojit do vyhledávání konkrétní problém – třeba Výměna bojleru Praha.

Jak poznat kvalitního instalatéra?

Stále ale tu je otázka kvality instalatéra. V jednadvacátém století už by mělo být samozřejmostí mít dobře vedené internetové stránky, kde se dozvíte všechno, co daný řemeslník či firma dělá. Po vyhledání Instalatér Praha tak jistě lepší dojem udělá stránka s přesným popisem činností a referencemi, než holý nabídkový text s již neexistujícím telefonem.

Když už mluvíme o Praze, je také nutné si říct, že ne každý v hlavním městě umí česky. Anglicky hovořícího instalatéra najdete ve vyhledávači českými klíčovými slovy jen těžko. Hledejte anglický výraz Plumber. Okamžitě se nabídka výrazně zúží.

V neposlední řadě napoví i solidní jednání. Vyjádření typu „paninko, buď to bude za pětikilo bez papírů nebo tisícovku na papír“ by mělo být dávno zapomenuto, ale bohužel není. Už jen to, že většina řemeslníků nebere karty je v dnešní době velká ostuda. Avšak existují i moderní a kvalitní odborníci v oboru. Třeba Rastislav Žák, který v rámci celé své firmy zaručuje akceptaci platebních karet, umí anglicky a jeho reference na internetu jsou vynikající.

Autor: Komerční sdělení