fbpx

Hledáte ekologické bydlení?0

Bydlení v trendech 21. století s sebou přináší ze strany majitelů nebo nájemníků nemovitosti spoustu požadavků. Mezi ty, které by se v žádném případě neměly přehlížet, patří rozhodně i energetická náročnost.

Energetický štítek často rozhoduje, jestli do toho či onoho bydlení skutečně investujete, nebo se raději poohlédnete po jiné alternativě. Sháníte-li pronájem bytů v Praze a chcete-li mít přesnou představu o energetické náročnosti bydlení, doporučíme realitní kancelář HomeSweetHome.

Co si pod průkazem energetické náročnosti představit?

Při shánění nového bydlení vás určitě bude zajímat, co si pod pojmem energetického štítku představit. Zjednodušeně vysvětleno jde o informaci o energetické náročnosti provozu nemovitosti. Jedná se o povinnou součást energetického posudku.

V tomto průkazu byste měli zjistit, s jakým množstvím energie je zapotřebí počítat při vytápění, osvětlení, ohřevu, větrání a chlazení. V tabulce si na první pohled všimnete písmen A až G. A co jednotlivá označení znamenají? Vše se má takto: Pokud je na štítku písmeno A, znamená to, že nemovitost je mimořádně úsporná. Označení písmenem B informuje o úsporné nemovitosti. Pod písmenem C se skrývá po ekologické stránce vyhovující nemovitost. Písmeno D znamená nevyhovující nemovitost. E potom značí nehospodárnou nemovitost. F vás informuje o velmi nehospodárné nemovitosti. A možnost G je mimořádně nehospodárná nemovitost.

Ani prodej bytů v Praze nepředstavuje výjimku

Je jedno, kde budete chtít bydlet, rozhodnete-li se pro hlavní město tak věřte, že ani prodej bytů v Praze nepředstavuje z hlediska posuzování energetických náročností žádnou výjimku. Na tento parametr je dobré pohlížet jak ve velkoměstě, tak i na vesnici.

Určitě to však neznamená, že byste nemohli spokojeně žít v nemovitosti, která má menší předpoklady pro energetickou nenáročnost. Jen je vždy zapotřebí zvážit všechny klady a zápory, případně popřemýšlet o možnosti rekonstrukce.

Článek vytvořen ve spolupráci s realitní kanceláří Homesweethome.

Autor: Komerční sdělení