fbpx

Hledání nejlepších ekologických projektů pokračuje. Přihlaste se, čas se krátí0

Již 11. ročník soutěže E.ON Energy Globe znovu ocení ekologické, energeticky úsporné nebo jinak inovativní projekty. Také letos mohou účastníci přihlásit své projekty do šesti různých kategorií, které se však od loňského roku mírně liší. Přihlašování končí už za 14 dní.

slámáček
Vítězným projektem roku 2018 byl pasivní dům ze slámy v Dobřejovicích u Prahy

Soutěžit o prestižní ekologickou cenu E.ON Energy Globe mohou firmy, obce i jednotlivci. Svůj projekt lze přihlásit až do 30. dubna v 6 různých kategoriích. Z minulých ročníků zůstaly kategorie Obec, Firma, Stavba a Nápad. Dřívější kategorii Mládež najdou letos soutěžící pod názvem Vzdělávání a nejen kutilové pak mohou své výrobky nově přihlašovat do kategorie Produkt.

Ve všech kategoriích jsou hodnoceny již hotové a funkční projekty. Výjimkou je kategorie Nápad, která patří projektům, jež na svou realizaci teprve čekají. Jako každý rok přitom platí, že soutěž oceňuje především takové projekty, které jsou ekologické, pomáhají šetřit energie nebo jsou jinak inovativní.

Reklama

Víte o zajímavém projektu, ale nejste jeho autory? Nevadí! Pošlete tip a vyhrajte.

Motivací pro přihlášení do soutěže je i letos nejen mediální podpora výherců či pomoc pořadatelské společnosti E.ON, ale také ceny od partnerů soutěže. Celkový vítěz letošního ročníku soutěže získá elektromobil od ŠKODA AUTO. Nejlepší projekt soutěže, který vybere odborná porota, se může i letos dostat až do světového finále.

Společné foto všech vítězů 10. ročníku soutěže E.ON Energy Globe

Česká soutěž E.ON Energy Globe je součástí mezinárodní soutěže Energy Globe Award, jež už od roku 1999 uděluje ceny trvale udržitelným projektům chránícím přírodní zdroje. Ocenění vzniklo na popud rakouského environmentalisty. Jde o nejvýznamnější světovou soutěž v oblasti ochrany životního prostředí, jíž se každoročně účastní přes 170 zemí z celého světa včetně zástupců z Česka. Kromě uznání si vítězové odnášejí také 10 000 EUR.

Autor: Redakce Nazeleno.cz