fbpx

Herečka a moderátorka Kateřina Winterová píše o ekologii a udržitelném rozvoji0

Herečku a zpěvačku Kateřinu Winterovou zná české publikum zejména jako moderátorku populárního pořadu Herbář, který běží na obrazovkách České televize. Letos na podzim navíc připravila pro web Ecofuture.cz sérii článků, které se věnují otázce globálního oteplování, ekologické mobility nebo odpadům.

Série článků pro Ecofuture.cz přímo navazuje na vybraná témata Herbáře, jehož čtvrtá řada běží od začátku října na kanále ČT1. „Během natáčení jsme například navštívili rakouský ledovec Grossglockner, který se od roku 2014 zmenšil o 2,5 kilometru. Nebo jsme se vydali elektromobilem Tesla do Dánska, abychom se podívali, jak v této zemi přistupují k úsporám energií a udržitelnému rozvoji,“ upřesňuje Kateřina Winterová.

Reklama

Kateřina dále pro Ecofuture.cz vyzpovídala průkopníka elektromobility v Česku, pana Jaromíra Marušince. Podobně se na webu objeví nezkrácený rozhovor s Beou Johnson, světovou celebritou v problematice odpadového hospodářství. Bea přednáší po celém světě na téma zodpovědného nakládání s odpady a její domácnost jde v tomto ohledu příkladem – za rok vyprodukuje pouze jednu skleničku odpadu. „Jednotlivé články a rozhovory od Kateřiny se budou na Ecofuture.cz objevovat až do konce měsíce listopadu,“ upřesňuje Roman Kouba ze společnosti E.ON, která web provozuje.

Magazín Ecofuture.cz je vedle E.ON Rádce jednou z obsahových platforem energetické společnosti E.ON. Věnuje se otázce udržitelného rozvoje a každý týden přináší reportáže, rozhovory a novinky zabývající se ochranou přírody, jež je zdrojem civilizačního pokroku na naší planetě.

Autor: Redakce Nazeleno.cz