fbpx

Partneři sekce

Fronius – moderní střídače, které předbíhají dobu0

Zbrusu nový třífázový a jednofázový střídač uvádí na trh společnost Fronius. Jejich technologie jim umožňuje přidat mnohé funkce až později. V čem spočívají jejich výhody?

Společnost Fronius uvádí na trh dvě různé technologie zbrusu nových střídačů. Nabízejí maximální flexibilitu a jsou ideálním řešením pro malé střešní elektrárny, které kladou důraz na vlastní spotřebu. Jaké další výhody nabízejí tyto střídače?

FRONIUS SYMO – kompaktní třífázový střídač pro maximální flexibilitu

Fronius Symo je kompaktní třífázový střídač od společnosti Fronius. Beztransformátorové zařízení zaručuje nejen maximální výnosy, ale také symetrickou dodávku energie do sítě ve výkonových kategoriích 3.0 kW, 3.7 kW a 4.5 kW.

Plug–in technologie dovoluje přidat funkce, které budou vyžadovány až později

Maximální flexibilita a zaměření na vlastní spotřebu

Vysoká hodnota napětí 1000 V, široký rozsah vstupního napětí (150 - 800 V) a fakt, že zařízení může být instalováno ve vnitřním i venkovním prostředí, nabízí vysokou flexibilitu v návrhu systému. Je ideální pro vysoké nároky distribučních společností . Hodí se především pro domácnosti, malé FV systémy a pro vlastní spotřebu. Integrované relé energetického managementu podporuje systémy s vlastní spotřebou.
Postupně budou uváděny další výkonové kategorie a v příštím roce budou všechny střídače vybaveny 2 MPP-Trackery. Což je vhodné pro menší střechy nepravidelného tvaru.

FRONIUS GALVO – Střídač vhodný pro malé systémy zaměřené na vlastní spotřebu

Fronius Galvo využívá inovativních technologií, aby splnil i budoucí požadavky. Jedná se o jednofázový galvanicky oddělený střídač dostupný ve výkonech od 1.5 do 3.1 kW (1.5kW, 2 kW, 2.5 kW, 3.0 kW a 3.1 kW). Se zaměřením zvláště na malé systémy, což zajišťuje vysoký podíl vlastní spotřeby: jinými slovy, co nejvíce vyrobené energie je spotřebováno u zdroje. Vestavěné relé energetického managementu umožňuje řízení spotřebičů (tepelné čerpadlo, boiler, atd.), tím se zvyšuje vlastní spotřeba a snižují náklady na energie.
Nabízí velkou flexibilitu konfigurace, což jej činí ideálním pro domácnosti a malé FV systémy. Funkce integrovaného energetického managementu je vhodná zejména pro vlastní spotřebu. Tento systém je možné využívat po celém světě.

Další možnosti a vlastnosti střídačů FRONIUS GALVO a FRONIUS SYMO

Střídače připravené pro budoucnost

Plug–in technologie dovoluje přidat funkce, které budou vyžadovány až později. To znamená, že budoucí upgrade lze provést snadno a rychle. Fronius Galvo a Fronius Symo nabízí statickou a dynamickou podporu sítě prostřednictvím jalové energie i v této malé výkonové kategorii.
Také zde přináší Fronius vyšší kvalitu standardů, protože pro střídače v této výkonové kategorii není zatím požadována dodávka jalového výkonu. Střídače také podporují rozhraní třetích stran, což umožňuje propojení se systémy domácí automatizace a je kompatibilní se vzdálenými monitorovacími systémy.

WLAN funkce zajišťuje vysokou flexibilitu

Střídače Fronius Galvo a Fronius Symo mezi prvními nabízejí vestavěnou funkci WLAN rozhraní jako standard, díky integrované kartě Fronius Datamanager. Pokud nejsou připraveny kabely nebo kabely nemohou být přivedeny, pak je možné systémová data stahovat přes WLAN na chytrý telefon (Fronius Solarweb app) nebo PC (Fronius Solar.web).

V kartě All-in-One je integrováno protokolování dat, WLAN, LAN i webový server

Fronius Datamanager je nová generace zařízení Fronius Datalogger Web, která nabízí další možnosti a výhody. Jedná se o tzv. kartu All-in-One, to znamená, že v jedné kartě je integrováno protokolování dat, WLAN, LAN a webový server. Díky úsporám nákladů a snadné obsluze je Fronius Datamanager výhodou pro každého provozovatele systému. Kartou Fronius Datamanager je možné velmi snadno dovybavit také stávající fotovoltaické instalace. S touto kartou dosáhne střídač Fronius nejvyšší technologické úrovně datové komunikace.

Souběžný update několika střídačů

Fronius Galvo a Fronius Symo bude mít vlastnost BUS master function. Což umožní souběžný update několika střídačů.

Střídače Fronius jsou kompatibilní se Smart Grid

Za prvé to znamená, že se střídače Fronius mohou pochlubit inteligentní funkcí nazvanou Advanced Grid Features (AGF). Jedná se o různé řídící funkce pro jalový a činný výkon. Cílem je, aby bylo možné integrovat více FV systémů do elektrické sítě.
Za druhé, funkce změna výkonu v závislosti na napětí v době přetížené sítě zabrání vypnutí střídače. Tím se odlehčí síti a současně chrání výnosy.
Kromě samotné funkce střídače jsou Fronius Galvo a Fronius Symo připraveny na integraci do Smart Grid. Nejsou jen integrovány do sítě, ale tvoří informační infrastrukturu budoucnosti. 

Díky pokročilým síťovým funkcím Fronius splňuje již dnes budoucí požadavky distributorů

Inovativní výklopný systém

Inovativní vlastnost výrobku je např. systém výklopného uchycení, aby montáž a údržba byly co nejjednodušší. Integrovaný DC odpojovač s aretací, aby nebylo možné střídač odpojit za provozu, dělá z instalace jednoduchou a bezpečnou záležitost.

 

Autor: Komerční sdělení