fbpx

Foukaná izolace: V zimě hřeje, v létě chladí a ušetří až 30 % energie!0

Na udržení tepelné pohody v domácnosti běžně spotřebujeme 55–60 % výdajů na energie. Jak si doma zajistit stále příjemné teplo, ale přitom ušetřit? Až 30 % tepla uniká z domu stropem, proto se vyplatí provést izolaci podkroví. Podívejte se, jak na to!

Standard našeho bydlení je ve srovnání s mnoha zeměmi světa velmi vysoký. Zejména si vážíme tepelné pohody. Libé pocity u člověka jsou omezeny na velmi úzký rozsah teplot. Tepelný komfort je dán teplotou vzduchu a teplotou stěn i okolních předmětů. Rozhodující vliv však má teplota okolí. A udržet teplotu v poměrně úzkém rozmezí 20 až 23 stupňů Celsia po celý rok není vždy jednoduché a už vůbec ne „za hubičku“. Stojí nás to zhruba 55 až 60 procent výdajů na energie v domácnosti.

„Návratnost investice do foukané izolace je rychlá, nepřesáhne 5 let.“

Je zde však i pohled ekologický. Čím méně spotřebované energie, tím méně vyrobené, a tím méně ekologické zátěže.

Pro nás však je přece jen rozhodující hospodárnost. Dotace na energie stále klesají a tím rostou náklady na domácnost. Nechceme-li stále více platit, musíme více šetřit.

Pamatujte, nejlevnější energie je ta ušetřená

Chceme-li šetřit peníze za topení, měli bychom zateplit dům. Tepelná izolace je opatření směřující k separaci různě teplých prostředí tak, že se co nejméně ovlivňují. Třeba hokejový stadion v létě nebo plovárna v zimě. Co je cílem zateplení? Omezit náklady na energie, buď na vytápění, nebo klimatizaci. Není však vhodné šetřit „ať to stojí, co to stojí“. Investice se musí vrátit co nejdříve, nejlépe v rozmezí pěti až deseti roků.

Foukání minerální izolace MAGMARELAX® na volnou podlahu půdy
Foukání minerální izolace MAGMARELAX® na volnou podlahu půdy

Zateplení fasády

Nejvhodnějším způsobem zateplení rovných svislých ploch jsou izolační desky. Hojným příkladem jsou desky z fasádního polystyrenu či fasádní desky z minerální vlny. Fasádní polystyren je nejlevnější možnost. Má nízkou hmotnost, dobrou opracovatelnost a nenasákavost. Nízká protihluková odolnost je zase značnou nevýhodou. Největší nevýhodou však je malá protipožární odolnost.

Lze doporučit fasádní desky z minerální vlny. Vyznačují se vynikajícími parametry tepelné izolace, vysokou pohltivostí hluku i skvělou odolností proti požáru. Mají však trochu vyšší cenu.

Jak na izolaci příček

Nejlépe se pro tepelnou izolaci vnitřních prostor hodí rohože. Jde o desky nebo role z měkké minerální vlny. Používají se buď desky z kamenné vlny, nebo role ze skelných vláken.

Kontrola výšky nafoukané izolace na volnou podlahu půdy
Kontrola výšky nafoukané izolace na volnou podlahu půdy

Čedičová vlna je tužší, a proto se dodává ve formě desek. Výborně izoluje proti hluku a dobře se s ní manipuluje. Je ovšem dražší než vlna ze skelných vláken.

Izolujte podkroví za 3 hodiny

Třetina tepla z obytných prostor uniká stropem, přesně dle fyzikálních zákonů. Teplo stoupá vzhůru a snaží se najít skulinku ven. Často si ji najde. Tepelné ztráty představují asi 30 % tepelných ztrát domu. Jejich snížení lze dosáhnout rychle, bez nároku na okamžitou investici.
 
Nevýhodnějším izolace stropu je dutinová foukaná izolace izolační vlnou MAGMARELAX® firmy IP IZOLACE POLNÁ, s.r.o. Tato izolační hmota má původ v roztavené vyvřelé hornině, vyrábí se vytažením jemňoučkých vláken. Tímto postupem vzniká minerální vlna, která nesléhá a má velmi dlouhou životnost. Vyznačuje se řadou dalších předností. Výborně tepelně izoluje a odolává vlhkosti, nechutná hlodavcům ani plísním.

Izolování se provádí foukáním do půdních meziprostor a do dutin. Tudy uniká ona třetina tepla. Foukáním izolace se utěsní i nejmenší skuliny čímž se zabrání vzniku tepelných mostů. Aplikace čedičové vaty je jednoduchá. Hadicí ze speciálního stroje, umístěného na nákladním voze, se za běžného provozu domácnosti žene materiál do izolovaného prostoru. Není třeba vyklízet půdu. Nenadělá se nepořádek a práce jsou u konce během pár hodin.

Foukání izolace MAGMARELAX® do dutiny trámového stropu
Foukání izolace MAGMARELAX® do dutiny trámového stropu

Foukaná izolace nestojí „majlant“

A jak vypadá ekonomika? Aplikace této moderní a velmi efektivní izolace vůbec nemusí zatížit rodinný rozpočet, protože IP IZOLACE POLNÁ, s.r.o., má připravenou Izolaci na splátky. Úvěr lze ve spolupráci s firmou nastavit tak, že výše splátky je stejná jako uspořené prostředky za topení. Návratnost investice je rychlá, nepřesáhne 5 let. A pak už jenom spoříte. Konkrétní situaci každého zájemce firemní specialisté na místě proměří a navrhnou optimální řešení.

Nechte si poradit, prohlédněte si fotografie

Foukaná izolace MAGMARELAX® přináší celou řadu dalších výhod. Přečtěte si více a inspirujte se na www stránkách www.ippolna.cz.

Autor: Komerční sdělení