fbpx

Fotovoltaika pro rodinný dům nebo firmu bez zálohy a s dotací? Ano, jde to!0

Přemýšlíte nad instalací fotovoltaické elektrárny a hledáte možnosti, jak se svou investicí vynaložit co nejlépe, případně jak ušetřit díky dotacím? Vše začíná výběrem spolehlivé realizační firmy.

Fotovoltaika se čím dál více stává nedílnou součástí výroby elektřiny jak v domácnostech, tak ve firmách. Pokud se i vy řadíte mezi ty, kteří by si chtěli pořídit solární elektrárnu na střechu, zjistěte si, jaké podmínky a možnosti vám realizační firmy nabídnou.

Jistota investice do fotovoltaiky bez nutnosti záloh

V mnoha případech se můžete setkat s požadavkem platby záloh ještě před tím, než firma vůbec začne s výstavbou FVE. Financování bez toho, aniž by probíhala samotná realizace fotovoltaiky, není úplně optimální, protože se může snadno stát, že zůstanete bez zálohy i bez fotovoltaiky.

Vhodnější je obrátit se na firmu, která nepožaduje žádné zálohy a provádí fakturaci na základě reálně provedených prací. Mezi takové firmy se řadí společnost reWATT, odborník na realizaci FVE, velké projekty firemní a průmyslové fotovoltaiky i na FVE pro domácnosti, u které platíte jen za to, co už je skutečně hotové.

Ušetřete s dotací na fotovoltaiku

Fotovoltaika na rodinný dům i FVE pro firmy představuje vysokou vstupní investici, a proto existují dotační programy, které podporují vznik fotovoltaických elektráren a pomáhají s financováním projektů. Mezi dotace určené pro rodinné domy patří Nová zelená úsporám. Vyřídit si dotaci na fotovoltaiku můžete sami, ale jednodušší je, pokud vám s vyřízením dotace pomůže projekční a realizační firma.

Pomoc s vyřízením dotace na fotovoltaiku pro rodinný dům může zahrnovat nejen samotné podání žádosti o dotaci, ale také její kompletní vyřízení zahrnující obstarání dokumentace a administrativy spojené s realizací fotovoltaické elektrárny. Taková pomoc vám ušetří řadu starostí.

Výhody spolupráce s odborníky na realizaci FVE

Ať už chcete fotovoltaickou elektrárnu na rovnou nebo šikmou střechu, pro rodinný dům nebo firmu, výběr dodavatele FVE je opravdu zásadní. Nejen, že vám ubudou starosti s vyřizováním dotací, ale budete mít jistotu, že získáte:

  • vysoce kvalitní technologie (mezi špičkové solární panely se řadí ty, které jsou zařazeny do kategorie Tier 1),
  • dlouhodobou záruku na dodané technologie,
  • bezpečné řešení fotovoltaiky,
  • rychlou realizaci projektu a instalaci FVE.

Autor: Komerční sdělení