fbpx

Fotovoltaika je základem moderní domácnosti. Kolik díky ní ušetříte?0

V dnešní době existuje celá řada způsobů, díky nimž dosáhneme velkého stupně energetické nezávislosti. Výsledkem je nejen snížení našeho dopadu na planetu, ale také výrazné úspory. Zdaleka nejvyhledávanější technologií je domácí solární elektrárna. Co dokáže?

Desítky tisíc korun v kapse

Správně sestavená fotovoltaika je prvním krokem, který byste měli při hledání dlouhodobých úspor podniknout. Tento fakt si v dnešní době naštěstí uvědomuje drtivá většina majitelů rodinných domů. Přesně proto v posledních letech vzniklo velké množství společností, jež navrhují a instalují domácí elektrárny.

Dobrým příkladem je třeba fotovoltaická elektrárna na klíč od známé společnosti Ilios. Ta má na svých stránkách jednoduchou kalkulačku, s jejíž pomocí ihned získáte představu, kolik korun ročně vlastně můžete ušetřit.

Průměrná česká domácnost utratí za elektřinu přibližně 35 000 Kč každý rok. Pokud si však necháte zhotovit spolehlivý systém, dočkáte se úspor v řádu 27 000 Kč za stejné období. Pamatujte na to, že fotovoltaické panely fungují ve všech ročních obdobích.

Šikovná kombinace technologií

Chcete prohloubit své úspory a ulevit domácímu rozpočtu? V tom případě je pro vás správnou volbou fotovoltaika a tepelné čerpadlo. Panely sice řeší elektřinu, ale z hlediska vytápění a ohřevu vody je snadno předběhne právě čerpadlo.

Typickou volbou je tepelné čerpadlo vzduch-voda, které využívá teplot okolního vzduchu a následně je převádí na využitelný zdroj energie. Vlastníte například rodinný dům s rozlohou přibližně 150 metrů čtverečních? Pak lze snadno uspořit okolo 100 000 Kč ročně za vytápění i ohřev vody.

Zajímá vás více? Mrkněte se na internetové stránky zmíněné společnosti Ilios a během okamžiku zjistíte vše potřebné.

Foto: lucascgouvea0 z Pixabay

Autor: Komerční sdělení