fbpx

Fotovoltaická konference a výstava v Brně0

TISKOVÁ ZPRÁVA

Česká agentura pro obnovitelné zdroje – Czech RE Agency si Vás tímto dovoluje pozvat na 5. Českou fotovoltaickou konferenci pořádanou ve dnech 10. – 13.listopadu 2010 v Rotundě pavilonu A brněnského výstaviště.

Konference se uskuteční na konci tříletého období prudkého rozmachu. Pravděpodobně budeme mít možnost uvést, že se instalovaný výkon přiblížil k hodnotě 1GWp. Dá se očekávat, že Česká republika se významně posune vzhůru na žebříčku států co do množství instalovaného výkonu na obyvatele. Rovněž budeme mít příležitost zhodnotit i negativní aspekty příliš rychlého rozvoje tohoto odvětví včetně typicky „českých“ nešvarů. Přestože bude významnou měrou snížena míra podpory pro výstavbu fotovoltaických systému, předpokládáme, že nedojde k úplné ztrátě zájmu o tuto oblast „malé“ energetiky.

Reklama

Energetika na Nazeleno.cz

   – Energetika: Co chystá vláda?

   – Krize fotovoltaiky krok za krokem

   – Výkupní ceny elektřiny klesnou

   – Biomasa: Kolik vyrábíme elektřiny?

   – 5 největších slunečních elektráren

V každém případě události proběhnuvší i očekávaný potenciál fotovoltaiky vytváří dostatečné množství témat odborných a koncepčních. Proto věříme, že chystaná konference nebude pouze výměnou názorů a zkušeností odborníků z jednotlivých oblastí, ale že bude schopna poskytnout kvalitní platformu pro hloubkovou analýzu dalšího možného rozvoje fotovoltaiky na území Čech, Moravy a Slezska.

Záštitu nad 5. Českou fotovoltaickou konferencí přijal pan Doc. RNDr. Ladislav Miko PhD., ředitel odboru pro ochranu přírodních zdrojů a biodiverzity Generálního ředitelství pro životní prostředí Evropské komise. Na souběžně pořádaném veletrhu se představí také společnosti Abbas či Fronius.

Autor: Redakce Nazeleno.cz