Nazeleno.cz – úspory energie, izolace, zdravý životní styl, biopotraviny, ekologie [logo]

DOPORUČUJEME:

Ceny Energie

Najdeme nejlevnějšího dodavatele!

Partneři sekce

Silnější a kompatní - zdokonalená větrná turbína

Problémem domácích větrných elektráren je hluk a často i rozměry rotoru a potřeba jeho dobrého ukotvení. Větrná turbína Kohilo s vertikální osou slibuje vysokou účinnost a možnost umístit toto zařízení téměř kamkoli.

02. 01. 2015 | redakce Nazeleno.cz

Ve zkratce:

Vertikální větrné turbíny nejsou příliš často vidět. Čas od času se ale na trhu objeví zajímavé zařízení tohoto druhu. Jedním z nich je turbína Kohilo Vortex.

Větrná turbína Kohilo Vortex má hmotnost zhruba 25 kilogramů. Díky lehké váze a svislé ose (nepotřebuje otáčení proti větru) je možné ji instalovat téměř kamkoli, ať už jde o střechu zahradního altánu, karavan či lehký stožár. Podle údajů výrobce je tato větrná turbína schopná dodávat okolo 800, při silném větru pak až 1900 W elektrické energie. Rotor je uložen v magnetických ložiscích, celé zařízení je tedy téměř bezhlučné a mělo by mít i dlouhou životnost. Turbína je také lehce rozšířitelná směrem k většímu výkonu. Cena této turbíny ale není malá. Nejmenší systém, který by měl ročně poskytnout 600 - 3 500 kWh energie, stojí cca 1 500 USD. Nejvýkonnější zařízení (14 000 - 76 000 kWh/rok) asi dvacetkrát více.

 Zdroj obrázků: www.offgridquest.com

Související články

Tagy: Technologie, NazelenoPlus, Větrná energie

Nazeleno.cz - vše o úsporách energií

Katalog firem

E.ON Česká republika, s.r.o.

Energetické společnosti působící pod značkou E.ON dodávají elektřinu, zemní plyn a související služby…

<!-- -->
Chcete být na tomto místě? Zvolte zvýhodněný zápis!