Nazeleno.cz – úspory energie, izolace, zdravý životní styl, biopotraviny, ekologie [logo]

DOPORUČUJEME:

Ceny Energie

Najdeme nejlevnějšího dodavatele!

Partneři sekce

 

Tepelné čerpadlo s dotací od E.ON

Platíte vysoké účty za teplo? Uvažujete o změně způsobu vytápění pro váš domov? Nebo plánujete stavbu rodinného domu a nevíte si rady s výběrem vhodného zdroje tepla? Chcete ušetřit a přitom žít v souladu s přírodou? Tepelné čerpadlo přináší moderní řešení pro vytápění i ohřev vody.

13. 05. 2011 | Portál EnergiePlus+

Ve zkratce:

Tepelná čerpadla představují moderní a ekologický zdroj vytápění, ohřevu vody a zároveň mohou v letním období sloužit jako klimatizace. Tepelné čerpadlo vyžaduje poměrně vysokou vstupní investici, která se však svému majiteli brzy vrátí formou uspořených výdajů za vytápění. V současnosti lze navíc tyto pořizovací náklady snížit díky dotaci od společnosti E.ON, která může činit až 60 000 Kč.

Tepelná čerpadla jsou technická zařízení, která slouží k vytápění, ohřevu teplé užitkové vody a v letním období navíc plní i roli klimatizace. Tepelná čerpadla se vyznačují velmi úsporným provozem, protože při svém chodu využívají obnovitelné zdroje energie. Jejich využití je vhodné jak v případě novostaveb, tak u rekonstrukcí.

Tepelné čerpadlo v zimě dům vytopí, v létě ochladí a celoročně se postará o teplou vodu.“

Tepelná čerpadla nabízí řešení pro váš dům

Na trhu existuje několik typů tepelných čerpadel, které se od sebe mohou lišit jednak zdrojem, ze kterého odebírají teplo a také konkrétním topným médiem, jemuž pak tuto tepelnou energii předávají. Zdrojem tepla může být energie čerpaná ze země, vody či vzduchu, prostřednictvím které se ohřívá voda v topné soustavě nebo vzduch přímo proudící do místností.

Každý typ tepelného čerpadla má specifické požadavky nutné pro jeho správné fungování. Vzhledem k možnosti výběru lze ale říct, že optimální řešení je možné nalézt pro každý dům. Pro úsporný provoz jakéhokoli tepelného čerpadla je však důležitá kvalitní tepelná izolace budovy a dodržení stanovených technických parametrů topného systému.


Při výběru tepelného čerpadla se spolehněte na odborníky. Zdroj: E.ON

Tepelné čerpadlo se vyplatí! E.ON poskytuje dotaci až 60 tisíc Kč

Tepelná čerpadla jsou charakteristická vyššími pořizovacími náklady oproti standardním zdrojům tepla. Úspora tepelného čerpadla při jeho provozu je však v obdobném srovnání více než poloviční. Vynaložené vstupní náklady se tak majiteli tepelného čerpadla vrátí za 6 až 8 let. Vysoká pořizovací cena však může být i přes krátkou návratnost této investice odrazující, což je ale velká škoda.

Tepelná čerpadla jako zařízení využívající obnovitelnou energii byla dříve podporována z dotačního programu Zelená úsporám, který je však v současnosti uzavřen. Společnost E.ON dlouhodobě podporuje využívání alternativních a úsporných zdrojů energie, aktivní podpora rozšiřování tepelných čerpadel je proto logickým vyústěním firemní filozofie společnosti E.ON.

Nabídka příspěvku je určena všem domácnostem, firmám nebo institucím na území celé ČR. O dotaci se tedy mohou ucházet i subjekty, které nejsou zákazníky společnosti E.ON. Výše dotace se vztahuje k typu a výkonu vybraného tepelného čerpadla a může dosáhnout až 60 000 Kč. Konkrétně se tato dotace vztahuje na kompletní sortiment tepelných čerpadel značky Danfoss, která se řadí mezi špičku na evropském trhu.

Tepelné čerpadlo šetří vaše finance i životní prostředí

Tepelné čerpadlo představuje velmi úsporný a uživatelsky komfortní zdroj vytápění. Je třeba si uvědomit, že náklady na vytápění v našich zeměpisných šířkách odčerpávají poměrně významnou část rodinného rozpočtu, která může současně s ohřevem užitkové vody tvořit až 80 % celkových nákladů na energie. Hledat úsporná řešení se proto jednoznačně vyplatí. Tepelné čerpadlo pak v tomto ohledu přinese rodině ještě i další úsporu v podobě speciálního tarifu elektřiny, při které odebírá celý dům po většinu dne energii ve zvýhodněné sazbě.


Tepelné čerpadlo zajistí dostatek tepla spolehlivě a bez starostí. Zdroj: E.ON

Díky využívání energie z obnovitelných zdrojů bude mít každý majitel tepelného čerpadla jistotu, že šetří nejen své peníze, ale i přírodu. Používáním tepelných čerpadel totiž aktivně podporuje snižování produkce skleníkových plynů a dalších jedovatých látek vznikajících např. při spalování fosilních paliv.

Mám zájem o dotaci. Jak mám postupovat?

Postup je velmi jednoduchý. Není třeba se obávat zdlouhavého papírování a složitých procesů. Energetičtí poradci z E.ON Poradenského centra jsou připraveni zodpovědět všechny vaše dotazy a zajistí kompletní realizaci vašeho záměru prostřednictvím partnerské společnosti LUMEN a. s.

Kontakt pro informace a objednávky

E.ON Poradenské centrum, České Budějovice, F. A. Gerstnera 6,
Tel. 387 868 142 (pracovní dny 10 – 17 h),
E-mail poradce@eon.cz, www.eon.energieplus.cz

Související články

Tagy: Energie, Tepelná čerpadla, EnergiePlus+, Tepelná čerpadla

Nazeleno.cz - vše o úsporách energií

Katalog firem

Regulus spol. s r.o. - Tepelná čerpadla

Firma Regulus s.r.o. slouží v oblasti teplo - voda - plyn již od roku 1992 a v současnosti se orientuje…

<!-- -->
Bosch Termotechnika s.r.o. - obchodní divize JUNKERS

Dodáváme spotřebiče pro vytápění a ohřev teplé vody. Plynové závěsné kotle, plynové kondenzační kotle,…

<!-- -->
ELEKTRODESIGN ventilátory spol. s r.o.

Výrobce a dodavatel profesionální vzduchotechniky, ventilátorů a příslušenství, rekuperačních jednotek,…

<!-- -->
Bosch Termotechnika s.r.o. – obchodní divize BUDERUS

Buderus s produktovým portfoliem zahrnujícím plynové průtokové ohřívače teplé vody,závěsné i stacionární…

<!-- -->
NOSRETI velkoobchod s.r.o.

Jsme dodavatelé a v Ostravě také prodejci tepelných čerpadel, solárních kolektorů a klimatizací vlastní…

<!-- -->
Chcete být na tomto místě? Zvolte zvýhodněný zápis!