fbpx

Partneři sekce

Úsporné vytápění? Kombinace solárních panelů a krbové vložky0

Účet za vytápění nás často nepříjemně překvapí. Jak předejít neekonomickému hospodaření s energiemi a docílit co nejnižšího účtu za teplo? Řešením je unikátní vytápěcí systém, který kombinuje krbovou vložku a solární panely.

Koho z nás by potěšil vysoký účet za vytápění? Solární energie je ale zadarmo a byla by škoda ji pro vytápění domu nevyužít. Firma Regulus nabízí svým zákazníkům nejmodernější systém vytápění rodinného domu, který je založen na kombinaci krbové vložky Romotop KV 025N s teplovodním výměníkem a solárního systému Regulus.

Oba produkty jsou zahrnuty do programu Zelená úsporám a dotace snižuje konečnou částku za ekologický a úsporný systém vytápění o několik desítek tisíc korun.

Výhody unikátního systému vytápění

Spojení krbové vložky KV 025N s tepelným výměníkem a solárního systému Regulus přináší řadu výhod. Nejenže tento systém realizuje vytápění tím nejlevnějším možným způsobem, ale zároveň umožňuje i ohřívání teplé vody. A to jak pro kuchyni, tak koupelnu. Krbová vložka KV 025N je na českém trhu horkou novinkou, splňuje nejpřísnější ekologické limity a její předností je vysoká účinnost – až 86 %.


Schéma vytápění rodinného domu založeném na kombinaci krbové vložky a solárních panelů. Zdroj: Romotop

Při instalaci se krb s krbovou vložkou zkombinuje se solárními panely Regulus, které se umístí na střechu domu. Samotný solární systém pak obsahuje kompletní sestavu topného systému, tzn. akumulační nádrž, solární kolektory, expanzní nádoby, inteligentní regulaci, čerpadlovou skupinu, ventily, montážní prvky apod. Celý komplet lze nyní získat v jedné sadě.

Využitím nové solární kapaliny SOLARTEN, která se hodí pro všechny typy slunečních kolektorů, se solární systém stane ještě účinnější. Tato teplonosná kapalina má významné ekologické a antikorozní vlastnosti. Navíc je kapalina SOLARTEN s nízkým bodem tuhnutí obohacena nejedovatými inhibitory koroze a stabilizátory pro zvýšení tepelné stability. Spolehnout se můžete i na prodlouženou dobu životnosti.


Na moderní systém vytápění je možné získat dotace z programu Zelená úsporám

Dotace na moderní systém vytápění domu

Velký dotační program Zelená úsporám, který odstartoval v dubnu minulého roku, podporuje úspory energií a ekologické vytápění. Dotace lze proto uplatnit i na moderní systém vytápění kombinující krbovou vložku a solární kolektory. Na jakou částku z programu Zelená úsporám má žadatel nárok?

Cenový přehled krbové vložky KV 025N a topného systému + možná výše dotací Zelená úsporám

 Produkt
Cena v Kč
Výše dotace Zelená úsporám v Kč
Cena produktu po odečtení dotace v Kč
Krbová vložka ROMOTOP KV 025N
63 000
50 000
13 000
Sestava topného systému REGULUS
160 000
80 000
80 000
Celková částka
223 000
130 000
93 000

Samotná krbová vložka KV 025N stojí 63 000 korun, výše dotace je v tomto případě 50 000 korun. Sestavu topného systému REGULUS je možné pořídit za 160 000 korun, přičemž z dotací lze získat 80 000 korun. Sečteno a podtrženo, celý komplet moderního vytápěcího systému vyjde na 223 000 korun, s uplatněním obou dotací se ale skutečné výdaje sníží na 93 000 korun. V této ceně je již zahrnuto 10% DPH.

Více informací najdete na http://www.regulus.cz/ nebo http://www.romotop.cz

Autor: Komerční sdělení