fbpx

Partneři sekce

Solární nabíječky dobijí smartphone za 2 hodiny a navíc dobře vypadají0

Dobíjet mobilní telefon sluncem je ekologické, ale také praktické. Nabíječka inspirovaná tvary stromu Ginkgo biloba je spíše pro dobrý pocit a estetický efekt, naopak tenoučký „solární papír“ je díky svojí skladnosti vysoce praktický všude tam, kde není elektřina k dispozici.

Nabíjení mobilních telefonů a dalších zařízení se stalo každodenní součástí života, není se proto čemu divit, že se trend využívání obnovitelných zdrojů nevyhýbá ani této oblasti. Stylových solárních nabíječek různých tvarů je tak momentálně na trhu celá řada. Jedním ze zdařilých kousků ovlivněných přírodními tvary je nabíječka Ginkgo tree od XD Design, která se nechala inspirovat neobvyklým vzhledem jinanu dvoulaločného.

Reklama

Nabíječka svým zajímavým designem oživí pracovní stůl. (Zdroj: inhabitat.com)

Tři malé solární panely a lithiové baterie poskytují dostatek síly pro dobíjení dvou mobilních telefonů. Tato nabíječka by měla být schopna dobít smartphone již za dvě hodiny. Může ale sloužit k dobíjení dalších mobilních zařízení jako jsou tablety apod. Stačí ji umístit někam na slunečné místo poblíž okna, svými rozměry se hodí i na pracovní stůl. Kmen tohoto „stromečku“ je z bambusu, který patří mezi nejobnovitelnější přírodní materiály. Podstavec je z hliníku.

Konektory se nacházejí v zadní části podstavce. (Zdroj: inhabitat.com)

Čas dobíjení tabletu nebyl uveden. (Zdroj: inhabitat.com)

Druhá nabíječka od společnosti Yolk nazývaná v překladu jako „solární papír“ patří k nejtenčím a nejkompaktnějším solárním nabíječkám na trhu. Otevírá se jako notes a svojí velikostí v uzavřeném stavu jen lehce přesahuje rozměry iPhone6. Po otevření se skládá ze dvou tenkých solárních panelů (celkem 5W). K dobití smartphonu potřebuje 2 a půl hodiny. Může nabíjet jakákoli další zařízení vybavená USB konektorem a jde také doplnit dalším panelem pro vyšší výkon. I se třemi panely lze nabíječku prakticky složit, aby nezabírala zbytečně místo. Díky svojí nízké hmotnosti umožňuje připevnění např. na batoh.

Tenoučká nabíječka jako součást notesu. (Zdroj: inhabitat.com)

Praktické připevnění k batohu pro nabíjení na cestách. (Zdroj: inhabitat.com)

Porovnání velikosti. „Solar paper“ je jen o málo větší než smartphone. (Zdroj: inhabitat.com)

Autor: Redakce Nazeleno.cz