Nazeleno.cz – úspory energie, izolace, zdravý životní styl, biopotraviny, ekologie [logo]

DOPORUČUJEME:

Ceny Energie

Najdeme nejlevnějšího dodavatele!

Partneři sekce

   

Nissan v Evropě prodává chytré baterie pro domácnosti

Společnosti Nissan koncem minulého roku na evropském trhu představila zařízení pro ukládání energie xStorage HOME. Jedná se o chytrou domácí baterii s kapacitou až 6 kWh. Za nižší cenu v ní bude Nissan nabízet použité články z elektromobilů LEAF.

25. 01. 2017 | redakce Nazeleno.cz

Ve zkratce:

Nissan ve spolupráci s firmou Eaton začíná v Evropě prodávat svou chytrou baterii xStorage HOME. Zajímavá je hlavně tím, že v Nissan "recykluje" použité baterie ze svých elektromobilů LEAF. Baterii tak můžete zakoupit s použitými nebo novými články.

Zařízení xStorage HOME, je baterie s kapacitou několika kWh, integrovaným střidačem a další elektronikou. Jde vlastně k obdobu známého zařízení Tesla Powerwall. Baterie xStorage HOME bude nejprve dostupné na trzích v Německu, Norsku a Spojeném království. Další země Evropy budou následovat v dalších měsících příštího roku.

Systém xStorage HOME dokáže čerpat energii ze solárních panelů, ze sítě nebo z vozu Nissan LEAF a zlevňuje tak spotřebu energie a povzbuzuje domácnosti k volbě udržitelnějšího zdroje energie. Špičková technologie použitá v systému xStorage HOME je rovněž připravena na budoucnost a dovoluje zákazníkům prodávat energii zpět do sítě – tuto příležitost začnou energetické společnosti podle očekávání nabízet již brzy.

Baterie, která si už nestačí pro náročný provoz elektromobilu, může v domácích podmínkách ještě dlouho bez problémů fungovat.

Systém dává zákazníkům větší kontrolu nad tím, jak a kdy energii ve svých domácnostech spotřebovávají. Rozšířená řada produktů nabídne větší výběr z variant energetické kapacity a ceny a možnost volby mezi znovupoužitými a novými bateriemi.

Baterie bude stát od 3900 eur

Nabídka jednotek xStorage HOME, které Nissan uvádí na trh, začíná na ceně 3 500 eur (bez DPH a instalace) za jednotku s kapacitou 3,5 kW, přičemž jednotka s kapacitou 6 kW stojí 3 900 eur. Jedná se o variantu s použitými bateriemi z vozů LEAF. To ale není na závadu, Jde o baterie, která si už nestačí pro náročný provoz elektromobilu, ale v domácích podmínkách může ještě dlouho fungovat bez problémů. Jednotky s novými bateriemi stojí od 5 000 eur do 5 571 eur za jednotku s nejvyšší kapacitou a přicházejí s prodlouženou desetiletou zárukou.

Chytrá domácí baterie xStorage HOME. Foto Nissan

Součástí chytré baterie xStorage Home je také integrovaný střídač, což znamená, že v případě, že dům je vybaven solárními panely, spotřebitel je může připojit přímo k xStorage Home, ukládat a potom napájet svůj domov pomocí čisté, obnovitelné energie. Systém rovněž může zákazníkům snížit jejich účty za elektřinu tím, že se dobíjí v době, kdy je dostupná energie z obnovitelného zdroje, nebo když je energie levnější, a uvolňovat tuto energii, když jsou poptávka po energii a její cena vysoké.

Možnost záložního napájení

Jednotka xStorage Home nabízí možnost poskytovat energii do rozvodné sítě v zemích, kde tyto podmínky umožňují. To poskytuje další potenciální zdroj příjmů, protože zákazníci budou moci prodat akumulovanou energii zpět do sítě, když jsou vysoká poptávka a náklady.

Systém poskytuje zákazníkům také dokonalé řešení záložního napájení, což přijde vhod v okamžiku, kdy jsou energetické sítě vystaveny výraznému zatížení. Díky připojení k chytrému telefonu dovoluje systém zákazníkům přepínat jediným stisknutím tlačítka mezi zdroji energie.

Zdroj: Solarninovinky.cz (redakčně upraveno a kráceno)

Související články

Tagy: Energie, Solární energie, Fotovoltaika, Bydlení

Nazeleno.cz - vše o úsporách energií

Katalog firem

Prefa Aluminiumprodukte s.r.o.

Prodej a technický servis hliníkových střešních, okapových a fasádních systémů Prefa. Solární systém Prefa…

<!-- -->
NOSRETI velkoobchod s.r.o.

Jsme dodavatelé a v Ostravě také prodejci tepelných čerpadel, solárních kolektorů a klimatizací vlastní…

<!-- -->
Bosch Termotechnika s.r.o. – obchodní divize BUDERUS

Buderus s produktovým portfoliem zahrnujícím plynové průtokové ohřívače teplé vody,závěsné i stacionární…

<!-- -->
E.ON Česká republika, s.r.o.

Energetické společnosti působící pod značkou E.ON dodávají elektřinu, zemní plyn a související služby…

<!-- -->
Regulus spol. s r.o. - Solární systémy

Firma Regulus s.r.o. slouží v oblasti teplo - voda - plyn již od roku 1992 a v současnosti se orientuje…

<!-- -->
Chcete být na tomto místě? Zvolte zvýhodněný zápis!