fbpx

Partneři sekce

Solární ohřev vody s jistou dotací až 33 700 Kč4

Jak ušetřit za ohřev vody v domácnosti? Výhodným řešením je ohřívat vodu pomocí solárního systému. Dotace na solární systém z programu Zelená úsporám je nejistá, což však neplatí u společnosti Soleg, kde máte jistotu získání dotace až 33 700 Kč!

Ohřev teplé užitkové vody patří k nezanedbatelným výdajům každé domácnosti. Vodu si doma můžete ohřívat různými způsoby, ale za některé z nich zbytečně utratíte více peněz, než je nutné. Ušetřit vám pomůže solární ohřev vody pomocí solárních systémů. Solární systém má sice určité pořizovací náklady, ty se však s úsporami za ohřev vody vrátí, a navíc se snižují díky využití dotací. Dříve bylo možné si zažádat o dotaci z programu Zelená úsporám, jenže v současné době je příjem žádostí pozastaven. Se Solegem však získáte dotaci tak jako tak!

„Na solární sestavy získáte dotaci až ve výši 33 700 Kč.“

Situace v programu Zelená úsporám je zatím nejistá. Nyní však nemusíte čekat na to, jestli se Zelená úsporám znovu otevře, abyste si zažádali o dotaci. U Solegu máte dotaci jistou a využijete ji ihned při nákupu doporučených solárních sestav či dalšího vybraného sortimentu. Na solární sestavy platí dotace až do výše 33 700 Kč (sestava LB 3).


Na solární ohřev vody nyní můžete u společnosti Soleg získat dotaci

Akce Dotace Soleg: Jistota dotace až 33 700 Kč

Položka
Akční cena, bez DPH
 
solární sestava LB 1
37 100 Kč
solární sestava LB2
47 700 Kč
solární sestava LB 3
73 290 Kč
střešní kolektor HFK
10 850 Kč
střešní kolektor Riposol
8 960 Kč
fasádní kolektorHFK-K       
9 990 Kč
zásobní nádrž DZ Dražice NTRR200
9 990 Kč
zásobní nádrž DZ Dražice NTRR250
10 620 Kč
zásobní nádrž DZ Dražice NTRR300
11 560 Kč

Dotaci je možno čerpat při nákupu od 27.1.2011 do 28.2.2011.

Solární systém pro ohřev vody: Z čeho se skládá?

Veškeré solární systémy lze rozdělit podle různých kritérií. Společnost Soleg dodává řešení pro ohřev vody, a systémy kombinující ohřev vody a přitápění. Nespornou výhodou solárních systémů je pak to, že jdou snadno zapojit do stávajících systémů pro vytápění a ohřev vody.

Solární systém obsahuje několik komponentů. Základní a nejdůležitější částí systému pro ohřev vody jsou kolektory instalované na střechu nebo integrované do fasády. Slunce ohřívá teplonosnou kapalinu, která kolektorem protéká, a ta pak zahřívá vodu v bojleru. Odtud teplá voda putuje potrubím dál do koupelny, kde se v ní koupete, nebo do kuchyně, kde ji používáte k mytí nádobí.


Nejdůležitější částí solárního systému jsou kolektory 

Ve většině solárních systémů pro ohřev vody musí tedy být zařazen vhodný zásobník (bojler), který uchovává ohřátou vodu na dobu, kdy ji budeme potřebovat. Protože v našich klimatických podmínkách je nutno pro celoroční provoz kolektorů používat jako teplonosné médium nemrznoucí směs, musí být pro předání tepla do zásobníku použit tepelný výměník. Mezi další prvky těchto systémů by se dalo ještě zařadit potrubí od kolektorů do zásobníku, různé ventily a případně průtokoměr pro měření množství tepla získaného solárními kolektory.

Jak probíhá solární ohřev vody?

Kolektory ohřívají vodu v zásobníku zpravidla na 60 °C, což samy zvládají od dubna do srpna. V dalších měsících a také ve dnech, kdy slunce tolik nesvítí, musíte mít doplňkový zdroj. Když naopak slunce svítí intenzivně, dokážou ohřát vodu i na teplotu vyšší než 90 °C.


Solární kolektory vyrábějí dostatek teplé vody s minimálními náklady 

Abyste ze slunečních kolektorů dostali co nejvíce energie, měly by mít ideálně sklon 45°. Z hlediska maximálního výkonu je také výhodné, když plocha střechy směřuje na jih, případně na jihozápad. To však neznamená, že jakmile je střecha od jihu nepatrně odkloněná, už se sluncem voda neohřeje. Účinnost se sníží jen málo, například při natočení domu o 45° od jihu je pokles jen 8–10 %.

Více informací naleznete na www.soleg.cz

Autor: Komerční sdělení

4 thoughts on “Solární ohřev vody s jistou dotací až 33 700 Kč

  1. Podle čeho se počítá výkon krbové vložky, která je vhodná pro vytápění domu?

    1. Výkon krbové vložky se většinou počítá podle velikosti domu, ideálně podle m3 obytného prostoru, a také podle toho o jak dům se jedná. Pokud ho máte stavěný někdy teď a jedná se například o nízkoenergetický dům, tak tam nebudete potřebovat tak výkonnou krbovou vložku, jako do staršího domu.

      1. Máme postavený domek jako pasivní, dodělávám ho postupně. Obytná plocha našeho domu je 142 m2, a máme to na patro. Dalo by se to teda nějak dopočítat, jak výkonnou vložku bych měl zvolit??

        1. Já jsem před rokem kupoval krbovou vložku do pasivního domu, kde mám 162 m2 obytných. Nechal jsem si to počítat, a vycházelo to na 8 kw krbovo uvložku. Doporučuji se podívat na krbové vložky od krby-bef .cz. Vyrábí totiž krbové vložky vhodné přímo do pasivních domů, které splňují i blower door test.

Comments are closed.