Nazeleno.cz – úspory energie, izolace, zdravý životní styl, biopotraviny, ekologie [logo]

DOPORUČUJEME:

Ceny Energie

Najdeme nejlevnějšího dodavatele!

Energetika

Energetika je průmyslové odvětví, které se zabývá výrobou a distribucí všech forem energie. Především se však jedná o výrobu a distribuci elektrické energie. Každý stát má svoji vlastní energetickou koncepci. Současným trendem je zavádění tzv. energetického mixu, kdy jsou využívány různé zdroje energie: fosilní, jadernéobnovitelné.

Česká republika patří k těm státům Evropské unie, kde jsou pro výrobu energie využívána z velké míry fosilní paliva. Zhruba 60 % elektřiny je v ČR vyráběno z uhlí. Celosvětovým trendem je snižování fosilních zdrojů energie a skleníkových plynů. Česká republika podporuje rozvoj obnovitelných zdrojů energie výhodnými výkupními cenami a formou zelených bonusů.

V České republice jsou důležitými aktéry v oblasti energetiky příslušná ministerstva (MPO, MŽP), energetické společnosti a Energetický regulační úřad, který každoročně ovlivňuje cenu elektřiny. Ta je složena z regulované části (náklady na dopravu, skladování a distribuci), kterou stanovuje ERÚ, a neregulované části (velkoobchodní cena elektřiny). Více informací o cenách energie se dozvíte na našem partnerském serveru Ceny energie.

více informací

Partneři sekce

Nazeleno.cz - vše o úsporách energií

Katalog firem

E.ON Česká republika, s.r.o.

Energetické společnosti působící pod značkou E.ON dodávají elektřinu, zemní plyn a související služby…

<!-- -->
Chcete být na tomto místě? Zvolte zvýhodněný zápis!