fbpx

Energie ve všech podobách: Den Země na Chaloupkách0

TISKOVÁ ZPRÁVA

Tradiční Den Země na Chaloupkách se bude konat v neděli 25. dubna od 10:00 do 16:00. A tentokrát je ústředním tématem energie. Čekají na Vás třeba parní stroje, dynama, větrné elektrárny, horkovzdušné balónky, vrtule a větrníky, mlýnky na potok a další „energetické vychytávky“.

Kromě pokusů s přeměnou energií můžete třeba cvičit tai či, projít si kalorickou stezku, rozdělávat oheň pomocí křesadla, projet se na koni i ve voze, pracovat s keramikou, vidět kovat kováře nebo se zúčastnit výstavy a výjezdu k větrné elektrárně v Pavlově. „Opět tu čeká na děti množství dílniček, dospělým nabídneme třeba informační bod o větrné energii, těšit se opět můžete na divadlo, čajovnu nebo vystoupení folklórního souboru Okřešánek“, zve na akci Martin Kříž, vedoucí střediska. Součástí akce bude i vyhlášení 4. kola malé energetické akademie.

Reklama

Areál střediska Chaloupky leží v katastru obce Kněžice na pomezí okresů Jihlava a Třebíč. K místu Vás nasměrují cedule na okolích komunikací. Pokud chcete přijet autobusem, odjíždí v 9:30 z Okříšek a jede po trase Přibyslavice – Bransouze – Brtnice a Kněžice, po akci Vás odveze zase zpět.

Přineste sebou nějaký starý nepoužívaný předmět na náš bleší trh – hračku, knihu, oblečení, drobné vybavení nebo třeba květiny. Staré se nemusí vyhazovat, může se použít znovu a rozhodně tak snížíte energetickou stopu nejen sobě, ale i dalšímu majiteli.

Vstupné na akci je 30 Kč.

Autor: Redakce Nazeleno.cz